17. března 2018 • 06:38

Češi ve formě! Vrána i Hertl hvězdami zápasu, Kane dal čtyři góly

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Hokejový útočník Tomáš Hertl podpořil v pátečním utkání NHL gólem a asistencí výhru San Jose 7:4 na ledě Calgary a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Lepší výkon podal jen jeho spoluhráč Evander Kane, který skóroval čtyřikrát. Stejné bilance jako Hertl dosáhl i Jakub Vrána, který pomohl Washingtonu k vítězství 6:3 nad New Yorkem Islanders a byl oceněn titulem třetí hvězda utkání.

San Jose otočilo skóre v rozmezí 32. až 42. minuty z 2:3 na 6:3. Pátou branku vstřelil z dorážky Hertl, který si připsal vítězný gól ve druhém utkání po sobě. Odchovanec pražské Slavie zaznamenal druhý bod při power play soupeře, kdy získal kotouč pro Erika Fehra.

Zápas ale patřil Kaneovi, kterého San Jose získalo koncem února před uzávěrkou přestupů z Buffala. V osmi zápasech za Sharks zaznamenal pět branek a pět asistencí. "Jeho příchod našemu týmu hodně prospěl. Patří k tahounům mužstva a dnes zažil mimořádný večer. Úžasné je už to, když někdo vstřelí tři branky," řekl kapitán Joe Pavelski.

SESTŘIH: Calgary - San Jose 4:7. Dva body Hertla, čtyři góly Kanea

Kane završil ve 37. minutě svůj první hattrick v soutěži a bilanci si ještě vylepšil čtvrtým gólem v úvodu třetí části, kterým vyhnal Mikea Smithe na střídačku. Kanadský útočník je čtvrtým hráčem v historii Sharks, který dal v jednom zápase čtyři branky. Jedním z nich je Hertl, kterému se stejný kousek povedl v roce 2013 proti New York Rangers v jeho třetím zápase v soutěži.

Kane prolomil i dlouholetou smůlu. Mezi aktivními hráči v NHL neměl nikdo více dvougólových zápasů (27) bez hattricku. "Vybavilo se mi to," přiznal šestadvacetiletý útočník, na kterém byla patrná úleva, když se z dorážky trefil potřetí. "Je to skvělý pocit, zvláště v tak důležitém zápase, kdy jsme se dvě třetiny přetahovali," dodal.

Smithe, který v minulém utkání vychytal čisté konto, nahradil David Rittich. Český brankář ve zbytku zápasu kryl všech sedm střel. Útočník Calgary Michael Frolík měl tři záporné body za účast na ledě při inkasované brance.

Nashville si jako první zajistil play off

Po Vránových akcích odskočil Washington ve třetí třetině utkání s Islanders z 3:1 na 5:1. Český útočník si nejdříve připsal asistenci, když rozhodil průnikem z pravé strany obranu hostů a Alex Chiasson pohledně dokončil jeho akci střelou do zcela prázdné branky. U pátého gólu Vrána přesprintoval obránce Adama Pelecha, puk si jednou rukou nahodil do středu hřiště a Jaroslava Haláka překonal střelou nad lapačku.

Washington porazil Islanders ve druhém dni po sobě bez gólového příspěvku Alexandra Ovečkina, který byl před utkáním oceněn za dosažení 600 branek v NHL. "Důležité je, že máme vyvážený tým a máme útočnou sílu rozloženou do všech útoků. Nikdo neznervózní, když (Ovečkin) nedá gól. Víme, že máme další hráče, kteří dokážou zaskočit," uvedl T. J. Oshie.

Capitals dali v posledních dvou utkáních 13 gólů. Jakub Jeřábek, který o den dříve poprvé bodoval v dresu Washingtonu, tentokrát zůstal mezi náhradníky.

Ve stejné pozici byl Martin Frk, bez kterého Detroit podlehl v Anaheimu 2:4 a utrpěl devátou prohru v řadě. Tak mizerné období Red Wings naposledy zažili v roce 1986. V dresu vítězů přihrál na úvodní gól zápasu Ondřej Kaše.

Nashville zvítězil v Coloradu 4:2 a je prvním týmem, který si zajistil účast v play off. Predators si připsali v posledních čtrnácti utkáních 27 z 28 možných bodů a upevnili si před druhou Tampou Bay vedení v lize. Klub z Floridy ztrácí už čtyři body.

NHL:

Washington - NY Islanders 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)
Branky: 15. Oshie, 28. Bäckström, 38. Niskanen, 42. Chiasson (Vrána), 51. Vrána, 59. Eller - 26. Barzal, 54. B. Nelson, 57. Tavares. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Chiasson, 2. Bäckström, 3. Vrána (všichni Washington).

Ottawa - Dallas 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 43. Gáborík, 57. Duchene, 64. Hoffman - 11. Seguin, 59. Pitlick. Střely na branku: 25:25. Diváci: 15.842. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Duchene, 3. Gáborík (všichni Ottawa).

Colorado - Nashville 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 20. MacKinnon, 24. Landeskog - 18. a 34 Sissons, 27. a 59. F. Forsberg. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17.273. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Sissons (oba Nashville), 3. Landeskog (Colorado).

Calgary - San Jose 4:7 (1:1, 2:4, 1:2)
Branky: 17. Brouwer, 23. Jankowski, 31. Gaudreau, 55. Ferland - 6., 27., 37. a 42. E. Kane, 32. Labanc, 39. Hertl, 57. Fehr (Hertl). Střely na branku: 34:27. David Rittich odchytal za Calgary 17:56 minuty a ze sedmi střel neinkasoval. Diváci: 19.196. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. Hertl (oba San Jose), 3. Ferland (Calgary).

Anaheim - Detroit 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 7. N. Ritchie (O. Kaše), 23. Grant, 37. Perry, 46. Kesler - 18. M. Green, 28. Nyquist. Střely na branku: 36:30. Diváci: 17.243. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. H. Lindholm, 3. Cogliano (všichni Anaheim).

Vegas - Minnesota 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Branky: 54. Haula, 60. Carpenter - 8. Zucker, 26. Coyle, 28. Dumba, 60. Parise. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18.295. Hvězdy zápasu: 1. Zucker (Minnesota), 2. Haula (Vegas), 3. Dumba (Minnesota).