17. března 2018 • 23:20

Plšek po čtyřech měsících skóroval, Olomouc ale znovu ztratila

Autor:
Po čtyřech měsících se olomoucký fotbalista Jakub Plšek dočkal gólu, ale mrzelo ho, že týmu pomohl jen k remíze 1:1 s Karvinou. Sigma tak z posledních šesti duelů vyhrála jediný a v tabulce klesla na čtvrté místo. Plšek však věří, že reprezentační přestávka týmu pomůže vrátit se na vítěznou vlnu.


"Je to ztráta, doma musíme bodovat naplno. Teď je pauza, pak jedeme na Duklu a máme doma Jihlavu. To jsou zápasy, které musíme zvládnout, pokud se chceme udržet nahoře," řekl Plšek po utkání novinářům.

"Na nervozitu není čas, máme pauzu na to dát se dohromady a začít zase hrát náš fotbal. První zápas jara s Plzní se nám povedl, byli jsme chválení, ale asi přišlo uspokojení. Musíme zas všichni makat," dodal.

Sám přišel o formu, která z něj v minulé sezoně udělala nejlepšího střelce druhé ligy a přinesla mu i čtyři podzimní góly. Jenže od listopadu se trápil a na jaře vypadl ze sestavy. "Snažím se mu vštípit do hlavy, že jeho aktuální výkonnost není na úrovni, jakou od něj čekáme. Všichni víme, že on góly dávat umí," řekl trenér Václav Jílek.

"Každý hráč je naštvaný, že nehraje, ale pomohlo mi to. Uvědomil jsem si pár věcí, začal jsem od nuly a budu v tom pokračovat," prohlásil Plšek.

A dokázal to i svým výkonem, když po příchodu na trávník oživil hru Sigmy a dal gól. "Byla to dobrá akce od Sladkého. Já se to jen na přední tyči snažil trefit a vyšlo to. Už jsem ten gól potřeboval, nechytil jsem začátek jara, tak snad mi to pomůže," věřil.

Výkonem potěšil i Jílka. "Dnes jsem z něj měl dobrý pocit. Byl na hřišti cítit a pral se o svou šanci. Kromě gólu tam měl i jednu nádhernou střelu. Svou šanci využil a nebyl uražený," řekl kouč.

Po Plškově gólu se ale Sigma nevyvarovala výpadku a Karviná rychle srovnala. "Po tom gólu to z nás spadlo, ale možná až moc. Nekoncentrovanost, hnali jsme se za druhým gólem a tohle se nám nesmí stát. Neměli jsme odražený míč a úplně jsme vyklidili pozice. Byl to hloupý gól," litoval Plšek.

"Za první poločas bychom si vyhrát nezasloužili, pak jsme se zvedli a korunovali jsme to gólem, ale zbytečně jsme inkasovali. Pak nám chybělo štěstí, protože jsme tam měli plno závarů," dodal.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze