18. března 2018 • 21:03

To, co náš tým dokázal, mi vlévá energii do žil, řekl Rolinek

Autor:
Hokejisté Pardubic dokázali potvrdit sobotní výhru a po vítězství 3:0 srovnali čtvrtfinálovou sérii s Třincem na 2:2. Oproti třetímu zápasu se žádné závěrečné drama nekonalo. Pardubice zejména ve třetí třetině favorita vůbec nepouštěly do hry a samy dvěma brankami stvrdily cenné vítězství. Dynamo vystavělo výhru na týmovém výkonu a také příspěvku střelců, od kterých se góly tolik nečekaly.


"My jsme hráli dobře i v Třinci, ale tam jsme neproměňovali šance a nebyli tak důrazní. To, co náš tým teď ve dvou zápasech dokázal, navíc před tak skvělou kulisou, mi vlévá energii do žil. Oba zápasy byly skoro vyprodané, fanoušci si to doslova užívají. Jim ta vítězství patří," uvedl po utkání pardubický kapitán Tomáše Rolinek.

Oproti úvodním dvěma zápasům série se v Pardubicích hrálo o poznání důrazněji a nechybělo i několik šarvátek. "Ta dvě utkání v Třinci nebyla v takovém nasazení jako teď. Třetí a čtvrtý zápas byl plný soubojů a plný kontaktů, takový hokej bolí. Myslím ale, že i v tomhle jsme měli navrch. Jsem strašně rád, že jsme to zvládli," pochvaloval si Rolinek.

Pardubice v play off objevují netušené střelce. Zatímco kanonýr Petr Sýkora zatím střelecky mlčí, už čtyři branky má na kontě Matěj Beran a třikrát se během víkendu trefil Sacha Treille.

"V play off se vždycky objeví nenápadní střelci, kteří třeba celou sezonu nedávají góly, ale pak jsou strašně platní, což teď potvrzuje třeba Matěj Beran. Každý vám ale potvrdí, že je jedno, kdo ty góly dává, hlavně, že to tam padá a vyhrává se," konstatoval kapitán mistrů světa z roku 2010.

Dynamo do série vstupovalo jako papírový outsider, ale s podobnými výkony není bez šance na postup. "Myslím, že kdokoliv postoupí do play off, tak má velkou šanci zvednout pohár. Vždycky vyhrávají jen ti nejsilnější," řekl Rolinek a pochvaloval si prodloužení čtvrtfinálové sérii minimálně na šest zápasů.

"Jsme rádi, že se série vrátí v pátek do Pardubic. Fanoušci si to po těch minulých sezonách užívají, ale u hráčů to takhle nejde. Jsme rádi, že hrajeme play off, ale je tam tvrdá práce, žádné užívání, to u nás neplatí," dodal osmatřicetiletý Rolinek.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze