19. března 2018 • 21:09

Petrohrad v KHL napravil domácí zaváhání, rozhodl Kovalčuk

0
Hokejisté Petrohradu vyhráli ve čtvrtfinále Kontinentální ligy v Jaroslavli 2:0 a na zápasy vedou 2:1. Obě branky dal olympijský vítěz Ilja Kovalčuk. Jokerit Helsinky v sérii s CSKA Moskva konečně skóroval a po druhém gólu z 78. minuty si připsal také první výhru.

Nejlepší tým základní části Petrohrad po úvodní výhře 4:0 druhý domácí duel s Jaroslavlí překvapivě nezvládl, ale dnes se vrátil na vítěznou cestu. Lokomotiv však doma odolával více než půl zápasu, brankáře Sudnicina překonal až Kovalčuk v 36. minutě šikovnou tečí v přesilovce. Definitivně pak favorizovaní hosté rozhodli druhým Kovalčukovým gólem dvě a půl minuty před koncem.

Jokerit nedal ve dvou zápasech v Moskvě ani gól, až v polovině třetího utkání se prosadil Palola. Tentýž hráč pak rozhodl i prodloužení a zajistil finskému celku první vítězství.