22. března 2018 • 10:33

Uzdravená Matteková-Sandsová si užila zápas i emoce

I když prohrála, slavila tenistka Bethanie Matteková-Sandsová na turnaji v Miami malé vítězství. Před devíti měsíci ve Wimbledonu křičela bolestí, s vykloubenou čéškou pak musela na operaci a čekala ji dlouhá cesta ke zotavení. Ve středu si znovu užila zápasovou atmosféru i aplaus diváků. Návrat však vítězný nebyl, Alizé Cornetovou neporazila.

"Jsem spokojená s vítězstvím, ale stejně tak s tím, že je Bethanie zpátky na kurtu," řekla Cornetová. S vítězkou pěti grandslamových titulů ve čtyřhře po boku Lucie Šafářové a někdejší 30. hráčkou singlového žebříčku bojovala hodinu a 38 minut.

Dvaatřicetiletá Američanka nezačala dobře. Prohrála podání, ale brejk si hned vzala zpátky. V maratonském třetím gamu však už pátý brejkbol Francouzky neodvrátila a set nezachránila. Ve druhé sadě se Matteková-Sandsová nadechovala k obratu, jenže prohrála 2:6, 5:7.

"Dneska to bylo hodně emotivní. Ráda čtu po svých zápasech inspirující citáty. Tady je jeden od Marka Aurelia: "Buď šťastný za tuto chvíli. Pro takové okamžiky žiješ." ...Buď vyhrávám, nebo se učím," napsala na svém facebooku.

Na návrat k deblu s tradiční parťačkou Šafářovou si musí počkat, protože česká tenistka se stále zotavuje z nemoci a v Miami nehraje.

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko