23. března 2018 • 19:36

Hokejisty Kazaně posunula do semifinále KHL i Sekáčova paráda

0
Branka Jiřího Sekáče potvrdila postup hokejistů Kazaně do semifinále Kontinentální ligy. Nejvýše nasazený tým Východní konference porazil loňské finalisty z Magnitogorsku 3:1 a sérii vyhrál 4:1 na zápasy.

Po třech rychlých gólech v úvodu vedl domácí Ak Bars 2:1. Sekáč si pak v přesilovce na začátku druhé třetiny vzal puk ve vlastním obranném pásmu, nabral rychlost, prosvištěl mezi obránci Metallurgu a brankáře Košečkina překonal blafákem do forhendu.

Reprezentační útočník skóroval v třetím zápase za sebou a s 12 body (4+8) si upevnil pozici nejproduktivnějšího českého hráče v play off. Lepší jsou v kanadském bodování jen jeho spoluhráč Justin Azevedo a Linus Omark z Ufy.

Omark se asistencí v přesilové hře podílel na jediném gólu domácího zápasu Ufy s Čeljabinskem. V 54. minutě po jeho přihrávce rozhodl utkání Anton Burdasov. Překonal Vasilije Děmčenka, který v brance Traktoru dostal opět přednost před českou reprezentační jedničkou Pavlem Francouzem. Ufa vede na zápasy 3:2.