24. března 2018 • 20:18

Basketbalistky KP Brno vyrovnaly čtvrtfinále proti Žabinám

0
Basketbalistky Králova Pole oplatily v brněnském derby Žabinám nečekanou domácí porážku z prvního čtvrtfinále a po výhře 74:53 na hřišti soupeře vyrovnaly stav série. Ani ve druhém utkání to ale papírový favorit a třetí tým základní části neměl snadné. Až do závěru třetí čtvrtiny prohrával, v prvním poločase až o 14 bodů (15:29), ale v posledním hracím období nastřílel pět trojek a celkem 31 body dokonal obrat.

Edita Šujanová a Gabriela Andělová nastřílely po 16 bodech, v domácím týmu Whitney Baysová dala 17 bodů a doskočila 11 míčů. Série bude pokračovat v úterý.

Už o den dříve bude mít možnost slavit postup Nymburk, který po dnešku vede nad Slovankou už 2:0 na zápasy. Na palubovce soupeře Středočešky vyhrály tentokrát 74:51, Chloe Wellsová k tomu přispěla 26 body a devíti doskoky. Domácí Alisia Jenkinsová se blýskla 23 body a 12 doskoky.