16. dubna 2018 • 15:41

V Kometě jsem našel ztracenou herní pohodu, pochvaluje si Holík

Autor:
Útočník Petr Holík po předchozím spíše nevydařeném průběhu hokejové sezony potvrzuje v play off, že jeho lednové angažování na konci přestupního období bylo pro Kometu Brno přínosem. Se dvěma góly a pěti asistencemi je ve vyřazovací části pátým nejproduktivnějším hráčem v týmu obhájců titulu. V nedělním druhém finále extraligy v Třinci se v úvodu třetí třetiny vyhraným vhazováním podílel na vítězné trefě Martina Zaťoviče.


"Získali jsme zpět dvoubrankový náskok. Z tohoto pohledu byla moje asistence po vyhraném buly důležitá. Ale nepřipadám si, že bych byl při vhazování silný. Hodně záleží na tom, kdo stojí proti mě," uvedl Holík.

Výhra 3:2 po sobotní porážce 1:5 brněnský tým povzbudila a teď to bude chtít potvrdit ve dvou zápasech na domácím ledě. "Ta výhra byla nesmírně důležitá. Vrátili jsme se k naší hře a přivezli jsme si bod," pochvaloval si Holík. "Série je ale stále otevřená, oba týmy jsou vyrovnané. Pochopitelně bych rád získal při brněnském působení svůj druhý titul. Máme na to kvalitní a zkušený tým," řekl Holík, vítěz extraligy z roku 2014 se Zlínem po finálovém triumfu právě nad Kometou.

Ve Zlíně, kde v předchozích třech sezonách nastřílel 49 gólů, skončil po minulém ročníku, ale nevyšlo mu krátké angažmá v Čerepovci, kde dal v deseti zápasech jednu branku. Po předčasném konci v KHL podepsal víceletou smlouvu v Mladé Boleslavi a v 38 zápasech zaznamenal šest gólů a 13 asistencí, ale ani tam se mu podle představ nedařilo. V závěru přestupního termínu na konci ledna jej Kometa získala na hostování výměnou za útočníky Vojtěcha Němce a Lukáše Nahodila. V Brně Holík ožil a naplňuje očekávání.

"Sezona ještě není u konce, ale už teď mohu říci, že jsem v Brně našel ztracenou herní pohodu. Jsem tu spokojený," pochvaloval si Holík. Klape mu spolupráce s kolegy z útoku Marcelem Haščákem a Zaťovičem. "Rozumíme si, dobře nám to funguje. Věřím, že ve středu navážeme na výkon z posledního zápasu v Třinci a naše řada přispěje k úspěchu," přál si šestadvacetiletý reprezentant.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze