16. dubna 2018 • 20:34

Tenistky se zabydlují v Německu, zahrály si v tréninkové hale

Autor:
České tenistky se zabydlují před semifinále Fed Cupu v Německu. Do Stuttgartu dnes po zdlouhavé cestě dorazil realizační tým a Karolína Plíšková s Barborou Strýcovou si v podvečer zahrály na antuce v tréninkové hale. Petra Kvitová a Kateřina Siniaková sestavu doplní podle plánu v úterý.


"Cesta byla vinou složité dopravní situace v Česku i Německu delší, než ukazovala navigace," řekl ČTK mluvčí týmu Karel Tejkal. Trénink od 18:00 Plíšková se Strýcovou ale pod dohledem kapitána Petra Pály a trenéra Davida Kunsta stihly.

"Bylo to jen na zpocení, abychom vyplavily cestu z těla," řekla šestadvacátá hráčka světa Strýcová České televizi. "Hrály ještě ve vedlejší hale, centrkurt by měl být k dispozici v úterý a odpoledne ho vyzkoušíme," doplnil Tejkal.

Do Stuttgartu dnes přijely světová šestka Plíšková a Strýcová. Kvitová a v sobotu dodatečně nominovaná Siniaková se přidají o den později. "Byla dohoda s kapitánem, že hráčky, které hrály turnaj v Charlestonu, přijedou v úterý," řekl Tejkal.

Tenistky bydlí u nádraží a musí k hale dojíždět. "Bydlí se dál od haly, doprava je svízelná, v zácpě dvacet minut. Musíme vyladit režim," řekl Tejkal.

Češky si v případě vítězství zahrají v listopadu finále v domácím prostředí a útočily by na celkově jedenáctý titul. Naposledy se radovaly předloni. Němky jsou ale rovněž v nejsilnější sestavě s Julií Görgesovou a Angelique Kerberovou.

Témata:  tenis, Německo, Sport, ČR, Fed Cup
 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze