17. dubna 2018 • 09:01

Fotbalový Sion nesmí kvůli dluhům do evropských pohárů

Autor:
Fotbalový Sion nesmí v následujících dvou sezonách jednou startovat v evropských pohárech. Disciplinární komise UEFA švýcarský celek potrestala kvůli dluhům a navíc mu za ně udělila pokutu 235 tisíc eur (asi 5,9 milionu korun).


Sion za přestup útočníka Ishmaela Yarteyho ze Sochaux v roce 2014 zaplatil až letos v létě. UEFA sice uznala tvrzení klubu, že šlo o administrativní chybu, ale přesto ho potrestala. V příští sezoně si však Sion zákaz velmi pravděpodobně neodpyká, protože ve švýcarské lize je předposlední a bojuje o záchranu.

Sion se do problémů s UEFA nedostal poprvé. V sezoně 2011/2012 byl vyloučen z Evropské ligy kvůli neoprávněnému startu hráče. Nedávno navíc předseda klubu Christian Constantin dostal zákaz činnosti na devět měsíců za napadení televizního komentátora. Po odvolání k arbitráži mu byl trest snížen na pět měsíců.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze