17. dubna 2018 • 09:14

Petružálek ví, jaké to je být rozhodčím, proto na ně neřve

Autor:
Třineckého hokejistu Jakuba Petružálka pojí s Brnem, kde ve středu bude pokračovat finálová série play off extraligy, jeden nezapomenutelný zážitek. Zápas mezi oběma týmy v prvním kole základní části řídil jako hlavní rozhodčí jeho starší bratr Miroslav.


"Měl jsem radost, že jsem mohl být na ledě s bráchou. Někomu se poštěstí, že třeba táta se synem hrají v jednom klubu, jak to mají Galvasové. V Třinci zase máme bratry Kovařčíky. A mně se to poštěstilo alespoň v této roli. Bylo to poprvé a nejspíš naposledy. Říkali jsme si, že nemá cenu, aby pískal zápasy, ve kterých hraju, abychom nezavdávali důvod k nějakým spekulacím," řekl novinářům Jakub Petružálek.

Zkušený útočník má i díky svému sourozenci k rozhodčím velký respekt. Navíc si na vlastní kůži vyzkoušel, co jejich práce obnáší. "Před několika roky jsem na ně změnil pohled. V životě bych si už nevzal jejich dres a nešel pískat ani dorostence. Zkusil jsem si kdysi nějakou šestou třídu a musím říct, že i když to v těch zápasech ani nevypadá, jsou tam emoce, všechno. Mají to strašně těžké," uvedl.

I proto na rozhodčí nikdy neřve a má pro ně pochopení. "Pořád to jsou lidi. Navíc u nás ani nemají tu techniku, kterou mají v NHL. Mají na rozmyšlenou desetinu vteřiny, vidí to z jiných úhlů," řekl Petružálek, který si myslí, že horší by bylo, kdyby s bratrem hráli proti sobě. "To by asi létaly hlavy. Takhle probíráme v klidu všechny zápasy, co píská. Sleduje i zápasy, které hrajeme my a vždy si k tomu něco řekneme," dodal.

O sedm let starší bratr na něho měl v dětství velký vliv. "Nechci říci, že mě vychoval, výborně nás vychovali rodiče. Ale jednu dobu pracovali v horách, byli pět dní pryč. My zůstali doma, protože jsme chodili do školy, a měl mě na starosti. Musel jsem ho poslouchat. Díky němu jsem strašně rychle pochopil, že když budeme válčit, tak to bude na obtíž. Měli jsme na zahradě králíky, krůty a všechno ostatní a uvědomil jsem si, že když mu pomůžu, bude více času na zábavu. On mě naučil takový ten řád," prohlásil Petružálek.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze