17. dubna 2018 • 09:14

Petružálek ví, jaké to je být rozhodčím, proto na ně neřve

Autor:
Třineckého hokejistu Jakuba Petružálka pojí s Brnem, kde ve středu bude pokračovat finálová série play off extraligy, jeden nezapomenutelný zážitek. Zápas mezi oběma týmy v prvním kole základní části řídil jako hlavní rozhodčí jeho starší bratr Miroslav.


"Měl jsem radost, že jsem mohl být na ledě s bráchou. Někomu se poštěstí, že třeba táta se synem hrají v jednom klubu, jak to mají Galvasové. V Třinci zase máme bratry Kovařčíky. A mně se to poštěstilo alespoň v této roli. Bylo to poprvé a nejspíš naposledy. Říkali jsme si, že nemá cenu, aby pískal zápasy, ve kterých hraju, abychom nezavdávali důvod k nějakým spekulacím," řekl novinářům Jakub Petružálek.

Zkušený útočník má i díky svému sourozenci k rozhodčím velký respekt. Navíc si na vlastní kůži vyzkoušel, co jejich práce obnáší. "Před několika roky jsem na ně změnil pohled. V životě bych si už nevzal jejich dres a nešel pískat ani dorostence. Zkusil jsem si kdysi nějakou šestou třídu a musím říct, že i když to v těch zápasech ani nevypadá, jsou tam emoce, všechno. Mají to strašně těžké," uvedl.

I proto na rozhodčí nikdy neřve a má pro ně pochopení. "Pořád to jsou lidi. Navíc u nás ani nemají tu techniku, kterou mají v NHL. Mají na rozmyšlenou desetinu vteřiny, vidí to z jiných úhlů," řekl Petružálek, který si myslí, že horší by bylo, kdyby s bratrem hráli proti sobě. "To by asi létaly hlavy. Takhle probíráme v klidu všechny zápasy, co píská. Sleduje i zápasy, které hrajeme my a vždy si k tomu něco řekneme," dodal.

O sedm let starší bratr na něho měl v dětství velký vliv. "Nechci říci, že mě vychoval, výborně nás vychovali rodiče. Ale jednu dobu pracovali v horách, byli pět dní pryč. My zůstali doma, protože jsme chodili do školy, a měl mě na starosti. Musel jsem ho poslouchat. Díky němu jsem strašně rychle pochopil, že když budeme válčit, tak to bude na obtíž. Měli jsme na zahradě králíky, krůty a všechno ostatní a uvědomil jsem si, že když mu pomůžu, bude více času na zábavu. On mě naučil takový ten řád," prohlásil Petružálek.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze