17. dubna 2018 • 12:10

Cyklistky Dukly si v Číně odbudou premiéru ve World Tour

Autor:
Cyklistky pražské Dukly absolvují příští týden premiéru ve World Tour. Od 26. do 28. dubna se v Číně zúčastní závodu Kolem ostrova Čchung-ming.


"Dostali jsme pozvání. Pro holky to bude první závod v takové konkurenci, ale nějaké obavy nemáme. Holky jezdí dobře," uvedl trenér Milan Kadlec na webu cyklistické Dukly.

V dresu pražského týmu se v Číně představí šestice Jarmila Machačová, Lucie Hochmann, Kateřina Kohoutková, Nikola Bajgerová, Melisa van Neck a Tereza Neumanová.

"Rozhodně si nemyslím, že jsme bez šancí třeba na nějaký dílčí úspěch případně na slušný výsledek. Závod se jede na rovinatém profilu a to by nám mělo sedět," věří Kadlec, bývalý vynikající závodník na dráze i na silnici, který má se starty v Číně zkušenosti.

"Bude to asi hodně o sprinterských kvalitách a týmové podpoře. Doufám, že dokážeme přivézt nějaké body do světového žebříčku. Když bude vítr, tak ke slovu přijde i taktika," uvedl kouč Dukly. V hromadných spurtech věří hlavně Neumannové, Hochmann a Kohoutkové. "Jsou to dráhařky, sice ne vyložené sprinterky, ale spurt mají dobrý," řekl.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze