Vítkovice doma mohou zaútočit na historický dvojitý double | iSport.cz
19. dubna 2018 • 15:07

Vítkovice doma mohou zaútočit na historický dvojitý double

Autor:
Vítkovice se mohou stát prvním florbalovým klubem, který ovládne všechny čtyři dostupné trofeje v jedné sezoně. Muži i ženy ostravského celku mají po triumfech v Českém poháru šanci uspět i v superfinále nejvyšší ligové soutěže, které se v sobotu bude hrát poprvé v historii v desetitisícové Ostravar Aréně.


Ostrava, jedna z historických bašt českého florbalu, se superfinále - jediného zápasu o titul - dočkala až v jeho sedmém ročníku a pořadatelskou štafetu letos přebrala od Prahy. "Můžu říct, že překonáme jednu velkou metu. Na první pražské superfinále přišlo 7900 lidí, tohle bude rozhodně překonáno a už teď víme, že v sobotu bude přes osm tisíc diváků. V prodeji zbývá 900 vstupenek," řekl prezident České florbalové asociace Filip Šuman.

Teprve podruhé v historii se hraje superfinále bez obhájců titulu, mužů Chodova a žen Herbadentu. Hráči Vítkovic vyzvou Mladou Boleslav, vítkovické ženy pak Chodov. Vítkovičtí mají šanci zopakovat double z roku 2014, ale jakožto vítězové letošního Českého poháru mají příležitost do historie vstoupit i jako první klub, který získá všechny čtyři trofeje.

"V kontextu základní části jsme velmi rádi, že jsme ve finále. Měli jsme krizi a pak jsme se nějakým spínačem zapli a pořád se zlepšovali. Je to jen jeden zápas ve specifickém prostředí, my samozřejmě spoléháme i na fanoušky," řekl vítkovický trenér Pavel Brus, jehož tým porazil Boleslavské ve všech třech vzájemných zápasech sezony. "Ty výhry jsme vymazali. Boleslav má své kvality, ale i my máme svou kvalitní munici."

Mladá Boleslav se bude snažit vítkovické oslavy na domácí půdě překazit. "Hrozně se na to těším, atmosféra bude super i pro nás. S Vítkovicemi jsem zažil hodně sérií a hodně zápasů, myslím, že se nemáme čím překvapit a může to být hodně vyrovnané jako naše předešlé vzájemné zápasy letos," řekl mladoboleslavský kapitán Petr Novotný. Středočeský klub jako jediný účastník superfinále dosud čeká na premiérový titul.

Vítkovické ženy vidí přínos i v tom, že je nečeká cestování. "Je to pro nás výhodnější. Nebude na nás vyvíjen ten tlak, který souvisí už i s tím, že jsme musely přijet o den dřív. Můžeme se doma vyspat a půjdeme na zápas. Splnily jsme předsezonní cíl a dostaly se do finále, a teď je na nás, abychom splnily i druhý. Dlouho jsme na to čekali, až se to přesune k nám, a teď si to chceme užít se vším všudy," řekl vítkovická kapitánka Katarína Klapitová.

Vítkovice s Chodovem v základní části ve vzájemných zápasech braly po jedné výhře, finále poháru pro sebe získaly poměrem 7:5 Ostravanky. "Vítkovice jsou díky domácímu prostředí mírným favoritem, o to větší výzva pro nás je zkusit uspět a vrátit jim porážku z finále poháru," konstatoval manažer David Bohumínský.

Celodenní program sobotního superfinále začne už v 9:45 žákovskými zápasy. Finále žen je na programu od 14:00, mužů od 17:00.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud