20. dubna 2018 • 10:22

Rakouské skokany na lyžích má vrátit na výsluní Felder

Autor:
Rakouskou reprezentaci ve skoku na lyžích se pokusí vyvést z krize někdejší vítěz Světového poháru Andreas Felder. Šestapadesátiletý mistr světa z roku 1987 se stal ve funkci šéftrenéra nástupcem Heinze Kuttina. K mužům přešel od ženského výběru, který připravoval poslední čtyři roky.


Kuttin skončil na vlastní žádost po uplynulé sezoně, v níž se rakouským skokanům nepodařilo vyhrát ani jeden závod SP a celkově čtvrtý Stefan Kraft byl jediným zástupcem skokanské velmoci v první dvacítce. Na olympijských hrách v Pchjongčchangu vyšli Rakušané medailově zcela naprázdno. Kuttin kvůli tomu čelil silné kritice veřejnosti.

Za příští sezonu s vrcholem na domácím mistrovství svět v Seefeldu už bude zodpovědný další exmistr světa, skoro o deset starší Felder. "Ta nabídka přišla nečekaně, ale těším se," řekl.

Felder vyhrál v sezoně 1989/90 Světový pohár a ve stejném ročníku si připsal i nejlepší výsledek na Turné čtyř můstků, když skončil druhý. Vítěz 25 závodů SP byl i mistrem světa v letech na lyžích (1986), z olympijských her má týmové stříbro z roku 1992 v Albertville. Trénování se věnuje 25 let. Mužskou reprezentaci vedl už v letech 1995 až 1997, od roku 2000 řídil šest let přípravu sdruženářů.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze