21. dubna 2018 • 18:45

Házenkáři Dukly vypadli ve čtvrtfinále s Plzní a titul neobhájí

0
Házenkáři Dukly prohráli ve čtvrtfinále s Plzní i třetí utkání o jediný gól, tentokrát 24:25, a titul neobhájí. Plzni se povedla odveta za loňské prohrané finále, v němž Pražané ukončili tříleté panování Talentu. Úřadujícím mistrům nepomohlo ani 13 branek Vojtěcha Patzela. V semifinále jsou i vítěz základní části Zubří a druhá Karviná, které vyřadily rovněž 3:0 na zápasy Frýdek-Místek, respektive Jičín.

V prvním poločase dominovaly v hale v Ruzyni obrany, do šaten šly oba týmy za stavu 10:9 pro domácí. Ve druhé půli se Dukla ujala až tříbrankového vedení, avšak Plzni se deset minut před koncem podařilo vyrovnat. Poté se obě mužstva držela na dostřel, rozhodující byla trefa Jakuba Šíry na 25:23 čtyři minuty před koncem.

Dukle už se podařilo jen snížit, snahu o vyrovnání zmařil špatnou přihrávkou Dieudonné Mubenzem, pro něhož to byl poslední zápas v barvách Dukly. Český reprezentant v týdnu podepsal dvouletou smlouvu s bundesligovým Hüttenbergem.