21. dubna 2018 • 22:56

Kornfeil a Abraham byli v kvalifikaci v Austinu ve třetí desítce

0
Čeští motocykloví závodníci Jakub Kornfeil a Karel Abraham skončili v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Ameriky ve třetí desítce. Kornfeil zajel v texaském Austinu 21. čas v nejslabší třídě Moto3, Abraham byl v královské MotoGP po pádu předposlední třiadvacátý.

Kornfeil na stroji KTM v kvalifikaci zaostal o více než dvě sekundy za nejrychlejším Jorgem Martínem ze Španělska, jenž si vyjel jubilejní desáté pole position v kariéře.

Kvalifikace MotoGP nevyšla Abrahamovi, jenž v první části vletěl do únikové zóny a skončil na zemi. Z nehody vyvázl nezraněn, ale nedokázal zajet lepší než 23. čas. V neděli na startu tak bude v poslední osmé řadě.

Pošesté za sebou vyhrál kvalifikaci v Austinu Španěl Marc Márquez. Také úřadující mistr světa upadl a poničil svou hondu, ale pole position získal i na náhradním stroji.