23. dubna 2018 • 10:33

Litvínovský Lukeš vyhrál produktivitu baráže

Autor:
Litvínovský útočník František Lukeš vyhrál produktivitu baráže o hokejovou extraligu o bod před Petrem Strakou z Jihlavy. Pětatřicetiletý Lukeš přispěl k záchraně Severočechů v extralize ve 12 zápasech 10 body za čtyři branky a šest asistencí. Kanadskému bodování baráže vládl Lukeš i před dvěma roky, kdy pomohl odvrátit sestup Vervy 15 body za pět tref a 10 přihrávek z 11 utkání. Straka zaznamenal pět tref a čtyři asistence, ale Dukle to k udržení mezi elitou nestačilo.


O prvenství mezi střelci se podělili s pěti brankami Petr Straka s Danielem Vrdlovcem z Karlových Varů. Nejlepšími nahrávači byli se sedmi asistencemi Tomáš Čachotský s Norem Danielem Sörvikem z Litvínova, který se stal se sedmi body také nejproduktivnějším obráncem.

Nejlepší bilanci účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech měl se sedmi kladnými body útočník Ondřej Beránek z Karlových Varů. Nejhorší byl v bilanci v plus/minus s devíti zápornými body útočník Ladislav Zikmund z Kladna. Nejtrestanějším hráčem se stal s 41 minutami slovenský obránce Tomáš Frolo z Litvínova.

Brankářům kraloval s nejvyšší úspěšností zákroků 95,60 procenta i s nejnižším průměrem 1,22 obdržené branky na zápas Tomáš Závorka z Karlových Varů. Podařilo se mu také stejně jako Pavlu Kantorovi z Litvínova, Josefu Kořenářovi z Jihlava a Lukáš Cikánkovi z Kladna udržet jednou čisté konto.

Celkových 24 zápasů přišlo 118.850 diváků, což je v průměru 4952. Je to druhá nejvyšší návštěvnost za šest let od zavedení skupiny se čtyřmi celky. Rekordních bylo loni 152.877 fanoušků, tedy v průměru 6370 na zápas.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze