Litvínovský Lukeš vyhrál produktivitu baráže | iSport.cz
23. dubna 2018 • 10:33

Litvínovský Lukeš vyhrál produktivitu baráže

Autor:
Litvínovský útočník František Lukeš vyhrál produktivitu baráže o hokejovou extraligu o bod před Petrem Strakou z Jihlavy. Pětatřicetiletý Lukeš přispěl k záchraně Severočechů v extralize ve 12 zápasech 10 body za čtyři branky a šest asistencí. Kanadskému bodování baráže vládl Lukeš i před dvěma roky, kdy pomohl odvrátit sestup Vervy 15 body za pět tref a 10 přihrávek z 11 utkání. Straka zaznamenal pět tref a čtyři asistence, ale Dukle to k udržení mezi elitou nestačilo.


O prvenství mezi střelci se podělili s pěti brankami Petr Straka s Danielem Vrdlovcem z Karlových Varů. Nejlepšími nahrávači byli se sedmi asistencemi Tomáš Čachotský s Norem Danielem Sörvikem z Litvínova, který se stal se sedmi body také nejproduktivnějším obráncem.

Nejlepší bilanci účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech měl se sedmi kladnými body útočník Ondřej Beránek z Karlových Varů. Nejhorší byl v bilanci v plus/minus s devíti zápornými body útočník Ladislav Zikmund z Kladna. Nejtrestanějším hráčem se stal s 41 minutami slovenský obránce Tomáš Frolo z Litvínova.

Brankářům kraloval s nejvyšší úspěšností zákroků 95,60 procenta i s nejnižším průměrem 1,22 obdržené branky na zápas Tomáš Závorka z Karlových Varů. Podařilo se mu také stejně jako Pavlu Kantorovi z Litvínova, Josefu Kořenářovi z Jihlava a Lukáš Cikánkovi z Kladna udržet jednou čisté konto.

Celkových 24 zápasů přišlo 118.850 diváků, což je v průměru 4952. Je to druhá nejvyšší návštěvnost za šest let od zavedení skupiny se čtyřmi celky. Rekordních bylo loni 152.877 fanoušků, tedy v průměru 6370 na zápas.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud