Fotbalisté AEK slaví po potvrzeném bodovém odpočtu pro PAOK titul | iSport.cz
23. dubna 2018 • 18:30

Fotbalisté AEK slaví po potvrzeném bodovém odpočtu pro PAOK titul

Autor:
Fotbalisté AEK Atény slaví dvě kola před koncem řecké ligy titul poté, co odvolací komise svazu potvrdila bodový odpočet pro konkurenční PAOK. AEK tak nyní mají před soluňským rivalem nedostižný náskok osmi bodů, který klubu zajistil dvanáctou trofej v historii a první od roku 1994.


PAOK přišel o body v rámci disciplinárního trestu po skandálním zápase s AEK z 11. března. Utkání bylo v závěru předčasně ukončeno poté, co majitel PAOK Soluň Ivan Savvidis vběhl na hřiště s pistolí za pasem. Disciplinární komise následně zápas, v němž PAOK vedl 1:0, kontumovala ve prospěch soupeře, navíc klubu odečetla další tři body a udělila pokutu 63 tisíc eur.

Devětapadesátiletý Savvidis dostal za incident pokutu 100.000 eur a tříletý zákaz vstupu na fotbalové stadiony. Vláda navíc v reakci na aféry nařídila přerušení ligu. Soutěž se znovu rozběhla až po třech týdnech poté, co kluby odsouhlasily podmínky ministerstva sportu.

Témata:  AEK, Řecko, mistr, fotbal, Sport
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud