23. dubna 2018 • 18:30

Fotbalisté AEK slaví po potvrzeném bodovém odpočtu pro PAOK titul

Autor:
Fotbalisté AEK Atény slaví dvě kola před koncem řecké ligy titul poté, co odvolací komise svazu potvrdila bodový odpočet pro konkurenční PAOK. AEK tak nyní mají před soluňským rivalem nedostižný náskok osmi bodů, který klubu zajistil dvanáctou trofej v historii a první od roku 1994.


PAOK přišel o body v rámci disciplinárního trestu po skandálním zápase s AEK z 11. března. Utkání bylo v závěru předčasně ukončeno poté, co majitel PAOK Soluň Ivan Savvidis vběhl na hřiště s pistolí za pasem. Disciplinární komise následně zápas, v němž PAOK vedl 1:0, kontumovala ve prospěch soupeře, navíc klubu odečetla další tři body a udělila pokutu 63 tisíc eur.

Devětapadesátiletý Savvidis dostal za incident pokutu 100.000 eur a tříletý zákaz vstupu na fotbalové stadiony. Vláda navíc v reakci na aféry nařídila přerušení ligu. Soutěž se znovu rozběhla až po třech týdnech poté, co kluby odsouhlasily podmínky ministerstva sportu.

Témata:  AEK, Řecko, mistr, fotbal, Sport
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze