26. dubna 2018 • 22:51

Sklenička bral gól jako jedinou dobrou věc v nepodařeném duelu

Autor:
Obránce David Sklenička vstřelil ve svém 12. utkání v dresu české hokejové reprezentace premiérovou branku, ale nemohl si ji patřičně vychutnat. Snížení z 51. minuty na 1:3 po nevydařeném výkonu na Švédských hrách v Södertälje proti domácímu Švédsku bylo pro jednadvacetiletého hráče Plzně slabou náplastí.


"Gól byl jediná dobrá věc, která se mi v tom zápase povedla. Jinak to vůbec nebylo dobré," řekl Sklenička novinářům. Češi porazili Švédy v sobotu na domácím turnaji Carlson Hockey Games v Pardubicích 3:1, ale Seveřané doma nasadili po obměně kádru celkem 12 posil z NHL a duel byl zcela v jejich režii.

"První dvě třetiny jsme se vůbec nedokázali srovnat s jejich tempem. Ve třetí asi Švédové trošku povolili, tak jsme se dostali do nějakých šancí. Od příštího zápasu se musíme srovnat a začít líp už od první třetiny," je si vědom Sklenička, že v sobotu proti Finsku musí být výkon jiný.

Cítil na ledě, že Švédové byli v utkání lepší úplně ve všem. "Byli rychlejší a silnější než my. Všechny osobní souboje jsme víceméně prohráli a to je asi ten důvod," komentoval porážku.

Vázla podle něj také rozehrávka od obránců. "Trvala nám dlouho. Určitě jsme útočníkům vůbec nepomohli. Někdy jsme to ani nedostávali ven. Jako u jejich třetího gólu, kdy jsem to nevyhodil ven já," vrátil se Sklenička k situaci, kdy přišel v souboji s Johanem Larssonem a Liasem Anderssonem o puk a Oliver Ekman-Larsson zvýšil na 3:0.

Malinko si Sklenička spravil chuť svou přesnou trefou z levého kruhu, kterou pokazil čisté konto gólmanovi Vancouveru Andersu Nilssonovi. "Hrálo se u nich za bránou. Byly tam nějaké souboje, tentokrát jsme je vyhráli a posunulo se to za Romana Červenku za bránu. Ten mě výborně našel, já už jsem jen vystřelil a naštěstí to tam padlo," dodal Sklenička.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze