26. dubna 2018 • 23:30

Snažili jsme se, měli šance, ale nic tam nespadlo, mrzelo Chytila

Autor:
Kouč českých hokejistů Josef Jandač zkusil v dnešním utkání Švédských her proti domácímu týmu sestavit útočnou formaci ze tří mladíků. Ani Filipové Zadina, Chlapík a Chytil, z nichž je nejstaršímu Chlapíkovi 20 let, však nedokázali odvrátit porážku 1:3.


"Nemyslím, že by to bylo špatné. Byli jsme často u nich v pásmu, měli jsme i nějaké šance... Samozřejmě tam byly i nějaké chyby, ale tak to u mladých kluků bývá. Snažili jsme se hrát, jak nejlépe umíme, vytvořili jsme si gólové šance, bohužel tam nic nespadlo, ale můžeme takhle pokračovat další zápas," řekl Chytil v rozhovoru s novináři.

Přiznal, že tým nenastoupil do zápasu vůbec dobře. Nebylo tak divu, že v permanenci byl především strážce české branky David Rittich. A ani ten nezabránil tomu, že do druhé přestávky odcházeli hráči obou týmů při jednoznačném vedení Seveřanů 3:0.

"První a ani druhou třetinu jsme Švédy moc nestíhali a přehrávali nás. Z toho také padly ty góly. Oni začali víc bruslit a nevím, zda jsme byli nějak unavení po cestě, nebo co se s námi stalo, ale přehrávali nás a vyhrávali souboje, v čemž byl asi největší rozdíl," přemítal osmnáctiletý Chytil, jenž v sezoně odehrál devět utkání NHL za New York Rangers.

"Ve třetí třetině jsme proházeli lajny a zlepšili se, začali jsme hrát, jak jsme si řekli, přišel i ten gól a se Švédy jsme pak konečně hráli vyrovnaný hokej. Alespoň tu třetí třetinu jsme vyhráli. A právě tak musíme i pokračovat, protože všechny ty týmy už budou mít hráče z NHL a budou úplně jinde než v Pardubicích. Na to se musíme zaměřit a mít větší pohyb," zdůraznil Chytil.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze