Short track horských kol se poprvé pojede o body do SP | iSport.cz
16. května 2018 • 17:54

Short track horských kol se poprvé pojede o body do SP

Autor:
Na velkou premiéru dojde během nadcházejícího druhého dílu Světového poháru horských kol. V německém Albstadtu se poprvé pojede o body takzvaný short track. Zatímco loni se pouze exhibičně testoval, tentokrát už v něm budou zápolit i největší hvězdy. Stejně tomu bude i o týden později v Novém Městě na Moravě.


Short track je na programu v pátek a pojede ho nejlepších 40 žen a stejný počet mužů - prvních 16 půjde z průběžného pořadí SP a doplní je vždy v každé z kategorií čtyřiadvacítka jezdců podle pořadí žebříčku Mezinárodní cyklistické unie UCI.

Ve hře navíc budou startovní pozice pro nedělní závod tradiční olympijské disciplíny cross country, kde bude nejlepších 16 závodníků short tracku stát v prvních dvou řadách. Závod se pojede na terénní trati a bude trvat přibližně 25 minut. Jezdci ujedou okolo 10 zkrácených okruhů bez většiny singletrailových pasáží a dalších technických sekcí.

Motivací budou body do SP, neboť vítěz shorttrackového závodu získá 125 bodů, tedy polovinu toho, kolik si připisuje na konto vítěz závodu cross country. A sbírat se budou i body do týmového pořadí.

"Těším se, bude to zatraktivnění. Vůbec nevím, jak kdo k tomu bude přistupovat, ale vidina dobré startovní pozice v nedělním cross country bude hrát velkou roli a každý bude chtít uspět. Já jsem se na to speciálně nepřipravoval, musel jsem jen překopat předzávodní přípravu. Byl jsem zvyklý mít v pátek volno a teď budu muset jet 30 minut šrot," uvedl na dnešní tiskové konferenci v Praze nejlepší český biker Jaroslav Kulhavý.

"Myslím, že se to bude nadělovat stejně a nebude docházet k hromadným spurtům třeba jako na silnici, v terénu se to rozpojí a pak kolem startu a cíle zase sjede. Bude se asi hodně taktizovat. Důležité bude skončit v prvních šestnácti, abych stál nejhůř ve druhé řadě," dodal Kulhavý.

Nijak speciálně se nepřipravovala Karla Štěpánová. "Ale tím, že v zimě jezdím cyklokrosy, si myslím, že to bude podobné. Chci short track jezdit hodně naplno, protože jeden nikdy neví, štěstí je vrtkavé a v tak krátkém závodě se může stát cokoli. Kdyby se mi podařilo dojet v první šestnáctce, tak bych měla výrazně vylepšenou pozici na startu cross country, což je má priorita," uvedla Štěpánová.

"Je to velký krok ve Světovém poháru, dobrý krok pro diváky, závodníky a týmy. Mít jen jeden elitní závod během celého závodního víkendu je málo, short track to může změnit. Jsme rádi, že jsme to iniciovali my. Věřím, že se nám v Novém Městě zase povede udělat pěkný závod," přál si předseda organizačního výboru novoměstského závodu Petr Vaněk.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud