17. května 2018 • 08:24

NHL zveřejnila jména finalistů na nejlepšího manažera roku

Autor:
Ocenění pro nejlepšího generálního manažera roku v NHL získá Kevin Cheveldayoff z Winnipegu, George McPhee z Vegas nebo Steve Yzerman z Tampy Bay, vítěz z roku 2015. Anketa bude vyhlášena 20. června v Las Vegas na slavnostním udílení cen.


Winnipeg pod Cheveldayoffovým vedením prožil nejúspěšnější sezonu ve své historii. Díky 52 výhrám a 114 bodům skončil v základní části na druhém místě a v play off přešel přes Minnesotu a bodově nejlepší tým sezony Nashville. Ve finále Západní konference prohrávají Jets s Vegas 1:2 na zápasy.

Kanadský manažer se funkce ujal v červnu 2011 poté, co klub přesídlil z Atlanty do provincie Manitoba. Cheveldayoff draftoval 11 ze 24 hráčů, kteří za Winnipeg nastupují ve vyřazovacích bojích. Na cenu kandiduje poprvé.

Podruhé je v nominaci McPhee, který Vegas pomocí rozšiřovacího draftu v červnu 2017 vybudoval od základů. Mezi tři finalisty se McPhee dostal už v roce 2010 coby generální manažer Washingtonu.

Golden Knights překonali veškerá očekávání a vytvořili řadu nováčkovských rekordů, například v počtu vítězství doma i venku, získaných bodů nebo nejdelší bodové série. Kromě toho si připsali prvenství v Pacifické divizi. V nadstavbové části sezony si nevadský celek poradil s Los Angeles a San Jose.

Tampa Bay podobně jako Winnipeg vytvořila klubové rekordy v počtu výher (54) a bodů (113). Navíc poprvé od roku 2004 ovládla Atlantickou divizi. Potřetí za uplynulé čtyři roky se Lightning probojovali do finále Východní konference, když vyřadili New Jersey a Boston. V sérii proti Washingtonu prohrávají 1:2 na zápasy. Yzerman, hráčská legenda Detroitu Red Wings, je finalistou už potřetí.

Cena pro nejlepšího generálního manažera roku se uděluje od ročníku 2009/2010 a nikdo ji dosud nezískal dvakrát. Naposledy si ji odnesl David Poile z Nashvillu.

Témata:  FOTO, ocenění, Sport, hokej, NHL
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze