17. května 2018 • 10:12

Nejužitečnějším basketbalistou NBA bude Harden, James, nebo Davis

Autor:
Nejužitečnějším hráčem sezony basketbalové NBA bude jeden z trojice James Harden, LeBron James a Anthony Davis. Z tria finalistů získala v minulosti prestižní ocenění MVP pouze hvězda Clevelandu James. Harden z Houstonu a Davis z New Orleans by se dočkali poprvé. Trofeje se budou udělovat 25. června.


James byl zvolen nejužitečnějším hráčem soutěže už čtyřikrát v letech 2009, 2010 v dresu Cavaliers a 2012 a 2013 v Miami. Pokud by zvítězil letos, stal by se v 33 letech nejstarším držitelem trofeje od pětatřicetiletého Karla Malonea v roce 1999. V této sezoně NBA James nasbíral průměrně 27,5 bodu, 9,1 asistence a 8,6 doskoku na zápas - druhé dva ukazatele představují jeho vyrovnaná či překonaná maxima v kariéře.

Osmadvacetiletý Harden už skončil dvakrát druhý, loni za Russellem Wesbrookem a v roce 2015 za Stephenem Currym. Hráč s typickým mohutným plnovousem byl v základní části nejlepším střelcem soutěže s průměrem 30,4 bodu na zápas. Dále zaznamenal 8,8 asistence a 5,4 doskoku a přispěl výrazně k tomu, že Houston byl v dlouhodobé části nejlepším týmem NBA.

Pětadvacetiletý Davis nastřílel v průměru 28,1 bodu, nejvíc v kariéře, a byl také nominován na cenu pro nejlepšího defenzivního hráče ligy.

Témata:  basketbal, ocenění, NBA, Sport
 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze