17. května 2018 • 13:32

Trenér Ranieri končí už po roce u fotbalistů Nantes

Autor:
Zkušený italský trenér Claudio Ranieri odchází po jedné sezoně od fotbalistů Nantes. Se svými svěřenci se rozloučí sobotním zápasem v závěrečném ligovém kole proti Štrasburku.


Šestašedesátiletý Ranieri podepsal s Nantes loni v červnu dvouletý kontrakt, když nahradil oblíbence fanoušků Sergia Conceicaa. S týmem dlouho útočil na postup do pohárové Evropy, ale závěr sezony zastihl Nantes ve slabší formě a po pouhé jedné výhře z posledních osmi zápasů je nyní na desátém místě tabulky.

"Chci poděkovat prezidentovi za to, že mi dal šanci trénovat v Nantes a vrátit se tak do Francie," uvedl Ranieri. V letech 2012-2014 vedl Monako, s nímž postoupil zpět do první ligy a následně se stal vicemistrem. "První část sezony byla nádherná, ta druhá složitější. Ale hráči do toho dali všechno," dodal římský rodák.

Ranieri v minulosti trénoval velkokluby typu Chelsea, Juventusu, AS Řím či Interu Milán, ale největšího úspěchu dosáhl s průměrným Leicesterem, který v roce 2016 dovedl k titulu v Premier League. Postaral se tak o jedno z největších překvapení ve fotbalové historii.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze