17. května 2018 • 13:32

Trenér Ranieri končí už po roce u fotbalistů Nantes

Autor:
Zkušený italský trenér Claudio Ranieri odchází po jedné sezoně od fotbalistů Nantes. Se svými svěřenci se rozloučí sobotním zápasem v závěrečném ligovém kole proti Štrasburku.


Šestašedesátiletý Ranieri podepsal s Nantes loni v červnu dvouletý kontrakt, když nahradil oblíbence fanoušků Sergia Conceicaa. S týmem dlouho útočil na postup do pohárové Evropy, ale závěr sezony zastihl Nantes ve slabší formě a po pouhé jedné výhře z posledních osmi zápasů je nyní na desátém místě tabulky.

"Chci poděkovat prezidentovi za to, že mi dal šanci trénovat v Nantes a vrátit se tak do Francie," uvedl Ranieri. V letech 2012-2014 vedl Monako, s nímž postoupil zpět do první ligy a následně se stal vicemistrem. "První část sezony byla nádherná, ta druhá složitější. Ale hráči do toho dali všechno," dodal římský rodák.

Ranieri v minulosti trénoval velkokluby typu Chelsea, Juventusu, AS Řím či Interu Milán, ale největšího úspěchu dosáhl s průměrným Leicesterem, který v roce 2016 dovedl k titulu v Premier League. Postaral se tak o jedno z největších překvapení ve fotbalové historii.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze