Policie se připravuje na sobotní zápasy na Slovácku a v Karviné | iSport.cz
17. května 2018 • 13:51

Policie se připravuje na sobotní zápasy na Slovácku a v Karviné

Autor:
Policie se připravuje na sobotní prvoligové fotbalové zápasy Slovácka se Zlínem a Ostravy v Karviné. Regionální derby se hrají od 16:00. Utkání, která policie vyhodnotila jako riziková, doprovázejí bezpečnostní opatření. ČTK to řekli policejní mluvčí ze Zlínského kraje Petr Jaroš a z Moravskoslezského kraje Gabriela Holčáková. Ani jedno z mužstev zatím nemá v nejvyšší soutěži jistou záchranu.


Do Uherského Hradiště přijedou podle policie stovky příznivců Zlína. Není vyloučeno, že Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty bude vyprodaný. "V ulicích a nejbližším okolí stadionu bude více než 100 policistů z řad pořádkové a dopravní policie, psovodi, jízdní policie, kriminalisté a členové antikonfliktního týmu. Pořádek budou v neposlední řadě zajišťovat i strážníci Městské policie Uherské Hradiště a pracovníci bezpečnostní agentury," uvedl Jaroš.

Policejní hlídky budou monitorovat i příjezd fanoušků a jejich přesun na stadion. Před vstupem do hlediště musejí návštěvníci počítat s důkladnými kontrolami. V okolí stadionu lze očekávat také komplikace v dopravě. Policie proto apeluje na dodržování pravidel silničního provozu, důsledné respektování dopravního značení a pokynů policistů, strážníků a pořadatelů. "Připomínáme, že je zakázáno nosit na stadion jakoukoliv pyrotechniku," sdělil Jaroš.

Moravskoslezští policisté připravují opatření na zajištění bezpečnosti během zápasu mezi Karvinou a Ostravou. "Do opatření budou nasazení policisté pořádkové jednotky, dopravní policie či antikonfliktního týmu," uvedla Holčáková.

Dvě kola před koncem soutěže je Slovácko na jedenáctém místě tabulky se 30 body, třináctý Zlín má o bod méně. Čtrnáctá Ostrava s 27 body má jednobodový náskok před patnáctou Karvinou, která je momentálně na první ze dvou sestupových příček.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud