17. května 2018 • 13:51

Policie se připravuje na sobotní zápasy na Slovácku a v Karviné

Autor:
Policie se připravuje na sobotní prvoligové fotbalové zápasy Slovácka se Zlínem a Ostravy v Karviné. Regionální derby se hrají od 16:00. Utkání, která policie vyhodnotila jako riziková, doprovázejí bezpečnostní opatření. ČTK to řekli policejní mluvčí ze Zlínského kraje Petr Jaroš a z Moravskoslezského kraje Gabriela Holčáková. Ani jedno z mužstev zatím nemá v nejvyšší soutěži jistou záchranu.


Do Uherského Hradiště přijedou podle policie stovky příznivců Zlína. Není vyloučeno, že Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty bude vyprodaný. "V ulicích a nejbližším okolí stadionu bude více než 100 policistů z řad pořádkové a dopravní policie, psovodi, jízdní policie, kriminalisté a členové antikonfliktního týmu. Pořádek budou v neposlední řadě zajišťovat i strážníci Městské policie Uherské Hradiště a pracovníci bezpečnostní agentury," uvedl Jaroš.

Policejní hlídky budou monitorovat i příjezd fanoušků a jejich přesun na stadion. Před vstupem do hlediště musejí návštěvníci počítat s důkladnými kontrolami. V okolí stadionu lze očekávat také komplikace v dopravě. Policie proto apeluje na dodržování pravidel silničního provozu, důsledné respektování dopravního značení a pokynů policistů, strážníků a pořadatelů. "Připomínáme, že je zakázáno nosit na stadion jakoukoliv pyrotechniku," sdělil Jaroš.

Moravskoslezští policisté připravují opatření na zajištění bezpečnosti během zápasu mezi Karvinou a Ostravou. "Do opatření budou nasazení policisté pořádkové jednotky, dopravní policie či antikonfliktního týmu," uvedla Holčáková.

Dvě kola před koncem soutěže je Slovácko na jedenáctém místě tabulky se 30 body, třináctý Zlín má o bod méně. Čtrnáctá Ostrava s 27 body má jednobodový náskok před patnáctou Karvinou, která je momentálně na první ze dvou sestupových příček.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze