17. května 2018 • 14:16

Olympijští vítězové Savchenková a Massot přerušili kariéru

Autor:
Olympijští vítězové a mistři světa v krasobruslení Aljona Savchenkoová a Bruno Massot minimálně na rok přerušili kariéru. Německá sportovní dvojice dnes na tiskové konferenci v Mnichově oznámila, že v příští sezoně nebude závodit. Budou vystupovat jen na exhibicích.


Savchenková se s Massotem dala dohromady v roce 2014 poté, co její bývalý partner Robin Szolkowy ukončil kariéru. Po boku francouzského krasobruslaře letos v Koreji získala vytoužené olympijské zlato. Se Szolkowým sice byla pětkrát mistryní světa, ale ze ZOH měla jen dva bronzy. Úspěšnou sezonu pak završili titulem na mistrovství světa.

Teď si chtějí minimálně na rok od krasobruslařských závodů odpočinout. "Máme spoustu vystoupení a dalších termínů, chceme zkusit i jiné věci. Kvůli tomu bychom se nemohli na závody stoprocentně připravit. A navíc se Brunovi narodí potomek, takže by pro něj bylo těžké se koncentrovat na výkon," řekla čtyřiatřicetiletá ukrajinská rodačka Savchenková.

S Massotem pro příští sezonu podepsali smlouvu s lední revue Holiday on Ice. Savchenková bude navíc trénovat americkou sportovní dvojici Alexa Scimecaová-Knierimová, Chris Knierim.

Nad jejich případným návratem v roce 2019 se vznáší otazník. "Může to dopadnout tak, že se vrátíme, nebo ne," poznamenala Savchenková. Komplikací pro případný návrat by bylo mimo jiné to, že jejich trenér Alexander König začal pracovat v Berlíně a Savchenková stěhování ze současné základny v Oberstdorfu odmítá. "To vůbec nepřipadá v úvahu. Miluju přírodu a krátké vzdálenosti v Oberstdorfu," poznamenala.

Devětadvacetiletý Massot bude více času trávit v rodné Francii. Jeho snoubenka očekává v říjnu narození jejich prvního společného potomka.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze