Olympijští vítězové Savchenková a Massot přerušili kariéru | iSport.cz
17. května 2018 • 14:16

Olympijští vítězové Savchenková a Massot přerušili kariéru

Autor:
Olympijští vítězové a mistři světa v krasobruslení Aljona Savchenkoová a Bruno Massot minimálně na rok přerušili kariéru. Německá sportovní dvojice dnes na tiskové konferenci v Mnichově oznámila, že v příští sezoně nebude závodit. Budou vystupovat jen na exhibicích.


Savchenková se s Massotem dala dohromady v roce 2014 poté, co její bývalý partner Robin Szolkowy ukončil kariéru. Po boku francouzského krasobruslaře letos v Koreji získala vytoužené olympijské zlato. Se Szolkowým sice byla pětkrát mistryní světa, ale ze ZOH měla jen dva bronzy. Úspěšnou sezonu pak završili titulem na mistrovství světa.

Teď si chtějí minimálně na rok od krasobruslařských závodů odpočinout. "Máme spoustu vystoupení a dalších termínů, chceme zkusit i jiné věci. Kvůli tomu bychom se nemohli na závody stoprocentně připravit. A navíc se Brunovi narodí potomek, takže by pro něj bylo těžké se koncentrovat na výkon," řekla čtyřiatřicetiletá ukrajinská rodačka Savchenková.

S Massotem pro příští sezonu podepsali smlouvu s lední revue Holiday on Ice. Savchenková bude navíc trénovat americkou sportovní dvojici Alexa Scimecaová-Knierimová, Chris Knierim.

Nad jejich případným návratem v roce 2019 se vznáší otazník. "Může to dopadnout tak, že se vrátíme, nebo ne," poznamenala Savchenková. Komplikací pro případný návrat by bylo mimo jiné to, že jejich trenér Alexander König začal pracovat v Berlíně a Savchenková stěhování ze současné základny v Oberstdorfu odmítá. "To vůbec nepřipadá v úvahu. Miluju přírodu a krátké vzdálenosti v Oberstdorfu," poznamenala.

Devětadvacetiletý Massot bude více času trávit v rodné Francii. Jeho snoubenka očekává v říjnu narození jejich prvního společného potomka.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud