17. května 2018 • 14:54

Hokejisty Znojmo posílí kanadský útočník McPherson

Autor:
Hokejisty Znojma posílí v příštím ročníku mezinárodní ligy EBEL kanadský útočník Allan McPherson, který naposledy působil ve druhé švýcarské lize v týmu Chaux-de-Fonds. Po finském obránci Patriku Parkkonenovi, americkém útočníkovi C.J. Stretchovi, kanadském obránci Patricku McEachinovi a jeho ofenzivním krajanovi Anthonym Lucianim je McPherson pátou zahraniční posilou Orlů pro novou sezonu.


"McPherson je komplexní útočník a technicky zdatný hráč, který může hrát v centru i na křídle. Má za sebou první sezonu v Evropě, kde potvrdil své kvality herně i bodově. Jeho příchod zkvalitní nově vznikající kádr," uvedl na klubovém webu sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

Sedmadvacetiletý McPherson začal hokejovou kariéru v Ottawě. Od roku 2007 do roku 2010 hrál juniorskou CJHL za tým Kanata Stallions. Následně působil čtyři roky v týmu americké univerzity Clarkson a další čtyři sezony hrál v AHL. Loňský ročník začal v ECHL a sezonu dohrál ve Švýcarsku.

Témata:  Znojmo, EBEL, Sport, hokej, McPherson
 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze