17. května 2018 • 17:30

Hrát tři měsíce po operaci bude těžké, říká Neymar před MS

Autor:
Hvězdný brazilský útočník Neymar si není jistý, zda je po březnové operaci nohy dostatečně připravený na zátěž, která ho čeká na mistrovství světa. Šestadvacetiletý fotbalista Paris St. Germain přiznal, že bezprostředně po zranění v účast na šampionátu v Rusku nevěřil, a tříměsíční rekonvalescenci označil za největší životní výzvu.


Nejdražší fotbalista historie se na konci února zranil v ligovém zápasu s Marseille. Vedle vymknutého kotníku utrpěl i zlomeninu nártní kůstky a 3. března se v Brazílii podrobil operaci.

"Hrát za tři měsíce po takovém zranění na mistrovství světa, to nebude nic jednoduchého. Očekávání fanoušků je velké, i já sám jsem hodně zvědavý, jak si povedu," uvedl Neymar na sociálních sítích.

Hned po zranění mu přitom projelo hlavou, že je s mistrovstvím světa konec. "Ale po vyšetření mi všechno řekli, o operaci, jak dlouho bude trvat rehabilitace. To mě uklidnilo," řekl.

Už znovu začal s tréninkem a v pondělní nominaci Brazilců podle očekávání nechyběl. "Už trénuju s míčem, přihrávky i střelbu. Jde to, nic mě neomezuje, teď je čas na zlepšování. Samozřejmě určité obavy tam jsou, ale krok za krokem se jich zbavuju," dodal.

Brazilci vstoupí do mistrovství světa 17. června zápasem proti Švýcarsku, ve skupině E pak ještě narazí na Kostariku a Srbsko. Přípravné duely předtím odehrají dva - 3. června s Chorvatskem a o týden později s Rakouskem.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze