Hrát tři měsíce po operaci bude těžké, říká Neymar před MS | iSport.cz
17. května 2018 • 17:30

Hrát tři měsíce po operaci bude těžké, říká Neymar před MS

Autor:
Hvězdný brazilský útočník Neymar si není jistý, zda je po březnové operaci nohy dostatečně připravený na zátěž, která ho čeká na mistrovství světa. Šestadvacetiletý fotbalista Paris St. Germain přiznal, že bezprostředně po zranění v účast na šampionátu v Rusku nevěřil, a tříměsíční rekonvalescenci označil za největší životní výzvu.


Nejdražší fotbalista historie se na konci února zranil v ligovém zápasu s Marseille. Vedle vymknutého kotníku utrpěl i zlomeninu nártní kůstky a 3. března se v Brazílii podrobil operaci.

"Hrát za tři měsíce po takovém zranění na mistrovství světa, to nebude nic jednoduchého. Očekávání fanoušků je velké, i já sám jsem hodně zvědavý, jak si povedu," uvedl Neymar na sociálních sítích.

Hned po zranění mu přitom projelo hlavou, že je s mistrovstvím světa konec. "Ale po vyšetření mi všechno řekli, o operaci, jak dlouho bude trvat rehabilitace. To mě uklidnilo," řekl.

Už znovu začal s tréninkem a v pondělní nominaci Brazilců podle očekávání nechyběl. "Už trénuju s míčem, přihrávky i střelbu. Jde to, nic mě neomezuje, teď je čas na zlepšování. Samozřejmě určité obavy tam jsou, ale krok za krokem se jich zbavuju," dodal.

Brazilci vstoupí do mistrovství světa 17. června zápasem proti Švýcarsku, ve skupině E pak ještě narazí na Kostariku a Srbsko. Přípravné duely předtím odehrají dva - 3. června s Chorvatskem a o týden později s Rakouskem.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud