Hlasy po utkání českých hokejistů ve čtvrtfinále na MS proti USA | iSport.cz
17. května 2018 • 20:06

Hlasy po utkání českých hokejistů ve čtvrtfinále na MS proti USA

Autor:
Hlasy po čtvrtfinálovém utkání českých hokejistů na mistrovství světa v Herningu proti USA:


Josef Jandač (trenér ČR): "Měli jsme velmi špatný začátek a to asi rozhodlo utkání. Snažili jsme se mužstvo probudit, protože první třetina byla z naší strany zakřiknutá. Asi to umocnily i obdržené góly. Ve druhé třetině se to zvedlo, bylo to lepší. Když jsme dali kontaktní gól, tak jsme se dostali do hry. Potom jsme v přesilovce vyrovnali. Šli jsme do poslední třetiny s tím, že jsme chtěli rozhodnout. Pak už ten zápas byl padesát na padesát, bohužel jedna chyba rozhodla. Měli jsme ještě pár momentů, i v power play se trošku odklonilo štěstí, když jsme vyhráli buly a Šulák bohužel při té střele zlomil hokejku a tím jsme dali soupeři prostor, aby hrál delší dobu v našem pásmu, a už jsme to nestačili vyrovnat."

Jeff Blashill (trenér USA): "Český tým hrál velice dobře a byl to výborný zápas. My jsme měli velmi dobrou třetinu. Byli jsme pak několikrát vyloučení a soupeři se podařilo vyrovnat. Ale jinak jsme odvedli v oslabeních velmi dobrou práci. Ve třetí třetině jsme dali rozhodující gól. Patrick Kane je celý turnaj skvělý lídr, je to jeden z nejlepších hráčů na světě a na tomto turnaji to ukazuje."

Pavel Francouz (brankář ČR): "Začátek nebyl ideální, prohrávali jsme 0:2, ale bylo to tradiční čtvrtfinále s USA. Dokázali jsme vyrovnat a čekalo se, kdo dá rozhodující gól. Tušili jsme, že by to mohlo jít do prodloužení nebo do nájezdů, jako už několikrát s nimi. Měli jsme příležitost a vzápětí se dostali do brejku a skórovali. Je to velká škoda."

Roman Červenka (útočník ČR): "Každé prohrané čtvrtfinále je obrovské zklamání. Nezačali jsme dobře, ale ve druhé třetině jsme vyrovnali a měli dokonce i šance jít do vedení. Pořád jsme byli ve hře, jenže rozhodl gól Američanů na 3:2. Jejich branku jsme potom sice dobývali, ale už to nešlo."

Tomáš Plekanec (útočník ČR): "My jsme byli možná na začátku zakřiknutí a báli se hrát. Nezdálo se mi, že by na nás nějak vlítli, ale dali dva góly vlastně z ničeho. První byl jeden hráč do tří, při druhém jsme měli hráče zpátky. Jsou to takové ty detaily, rychlejší přistupování v obraně, v tom jsou oni lepší než my. Je to samozřejmě škoda. Když jsme to stáhli na těch 2:2, tak jsem věřil, že ten vítězný gól dáme. Škoda... Mohli jsme vyhrát, ale bohužel."

David Krejčí (útočník ČR): "Samozřejmě to mrzí. Věděli jsme, že je to celé o jednom zápase. Připravili jsme se na to dobře, ale bohužel nám stejně utekl začátek. Trenéři udělali v naší hře pár změn a hned to šlo poznat. Hráli jsme na špičkách, ne na patách. Dokázali jsme se vrátit do zápasu. Bylo tam pár šancí, kdy jsme mohli dát na 3:2, ale bohužel to tam nepadlo. I tak jsme pořád byli v zápase, ukázali jsme obrovský charakter. Bojovali jsme až do konce, klukům se nedá nic vytknout. Stály proti sobě dva výborné týmy, jeden musel z kola ven. Prohrát takhle ve čtvrtfinále těsně o gól, to bude mrzet ještě hodně dlouho."

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud