17. května 2018 • 20:10

DeBrincat o Kaneovi: Umí nasadit obrátky a převzít otěže zápasu

Autor:
Útočník Patrick Kane ve čtvrtfinále mistrovství světa proti českému mužstvu opět potvrdil roli tahouna amerických hokejistů. Dvěma góly včetně vítězné trefy rozhodl o výhře 3:2 a postupu USA. Spoluhráči si jeho přínosu pro mužstvo velmi cení. Postup mezi čtyři nejlepší ale Američanům nestačí.


"Mít v sestavě Kanea je obrovský rozdíl. Nasadí obrátky a převezme otěže zápasu. Jeho vůdcovství a styl hry nám pomáhají. Hraje strašně důležitou roli," prohlásil dvacetiletý útočník Alex DeBrincat, který s Kanem nastupuje i v NHL za Chicago Blackhawks.

Americký kapitán nejdříve v 11. minutě otevřel skóre utkání a v 47. minutě zlomil nerozhodný stav 2:2. V čele kanadského bodování šampionátu se odpoutal od Sebastiana Aha z Finska, který má čtvrtfinálový duel k dobru. Devětadvacetiletý Kane si v osmi utkáních připsal osm branek a 11 přihrávek.

Souboj s Čechy nebyl pro Američany jednoduchý. "Očekávali jsme, že nás budou tlačit. Samozřejmě jsme je nechtěli nechat srovnat, ale to se v hokeji stává. Pokračovali jsme v naší hře a to se nakonec vyplatilo," těšilo útočníka Anderse Leeho. V sobotním semifinále čeká USA lepší z dvojice Švédsko - Lotyšsko.

V americkém výběru panuje velká touha po úspěchu. "Máme spoustu šikovných hráčů, letos ještě více než obvykle. Všichni chtějí vyhrát. Nepřijeli jsme sem jenom pro zábavu," řekl DeBrincat.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze