25. května 2018 • 14:13

Světový okruh plážového volejbalu poprvé míří do Ostravy

Autor:
V Ostravě se v červnu poprvé v historii uskuteční turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu. Organizátoři podnik čtyřhvězdičkové kategorie po vzoru dalších akcí zasadili do specifického prostředí bývalých vysokých pecí v Dolní oblasti Vítkovic, hrát se bude od 20. do 24. června.


"Svaz měl snahu to pořádat. Kdysi se něco podobného hrávalo na Štvanici, pak jsme měli výpadek, a teď se povedlo přivézt akci o level vyšší, navíc s oběma kategoriemi mužů i žen. Z pohledu hierarchie je to druhý nejvyšší turnaj na světě," uvedl šéf volejbalového svazu Marek Pakosta.

Podle něj atraktivitu turnaje zvyšuje zahájení olympijského rankingu. "Začínají se sbírat body do olympijského žebříčku, to je motivace pro všechny hráčky. Měli bychom vidět nejlepší týmy na světě," sdělil Pakosta.

Dnes si areál přijely prohlédnout i české plážové volejbalistky a podle nich má Ostrava se svou industriální atmosférou šanci získat si signifikantní místo na okruhu.

"Přiznám se, že pro mě bylo v první chvíli zklamání, že světovka nebude na Štvanici. Ale teď jsem nadšená. Tohle místo má potenciál mít svůj trademark. Zatím si to moc nedokážu představit, jak to bude vypadat, až se postaví kurty, ale za mě velký palec nahoru," uvedla Markéta Nausch Sluková.

V hlavní soutěži se představí 32 mužských a 32 ženských dvojic. Vedle Slukové s ostravskou rodačkou Barborou Hermannovou by měl hrát i pár Michala Kvapilová a Kristýna Hoidar Kolocová či mužský tandem Ondřej Perušič, David Schweiner.

"I mně se to industriální prostředí hodně líbí, s něčím podobným jsem se ještě nesetkala. Turnaj v Ostravě řadím společně s mistrovstvím Evropy k mým vrcholům sezony," řekla Kolocová.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze