27. května 2018 • 16:52

Lacko další úspěch nepřidal a z Misana veze průběžné páté místo

Druhý závodní den úvodního dílu mistrovství Evropy tahačů českému pilotovi Adamu Lackovi v Misanu nevyšel. Na dvě sobotní druhá místa dnes navázal nejprve devátou příčkou, poslední jízdu na italském okruhu nedokončil. V průběžném pořadí patří Lackovi páté místo, díky dvěma víkendovým vítězstvím se ujal vedení Němec Jochen Hahn.

Oba dnešní výsledky českého jezdce byly důsledkem kolizí po startu. Ve třetí jízdě mu německý soupeř Sasha Lenz prorazil zadní pneumatiku a Lacko s ní absolvoval celý závod. "To bylo hodně o fous. Jsem rád, že jsem vůbec dojel. Na startu to tam přede mnou někdo zašlápl a to mě zaseklo. Navíc mně pak v první zatáčce Sasha prorazil gumu. Snažil jsem se pak hlavně dojet do cíle," řekl Lacko.

V závěrečné jízdě odstoupil z desátého místa kvůli špatné ovladatelnosti vozu. "Po startu jsem dostal ránu a přestalo mi fungovat řízení. Bohužel tak nepravidelně, že jsem nevěděl, kdy mi to vypne a kdy ne. Několikrát jsem vylétl i mimo trať. Nemělo cenu se s tím dál prát. Byl by to hazard," uvedl.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H