Vadlejch si vážil Röhlerova skalpu, při závodě se hecovali | iSport.cz
13. června 2018 • 21:10

Vadlejch si vážil Röhlerova skalpu, při závodě se hecovali

Autor:
Poprvé v aktuální sezoně dokázal český oštěpař Jakub Vadlejch porazit olympijského šampiona Thomase Röhlera. Skalpu německého rivala si vážil. V průběhu soutěže na mítinku Zlatá tretra v Ostravě se hecovali, aby se posunuli k devadesátimetrové hranici. Ta ale tentokrát odolala.


Vadlejchův vítězný pokus měřil 88,36 metru. Český oštěpař ale ví, že devadesátka je v jeho možnostech. "Třeba dneska je zima, lehce pršelo, byl lehkej proťák (protivítr). To jsou všechno podmínky proti oštěpu. A i tak jsem hodil 88. Oni už se mi tam smějou, že prostě v takových podmínkách hodím 88. Musím si to nějak srovnat v hlavě, tu techniku, a uvidíme," řekl Vadlejch.

Z vítězství byl ale nadšený. "Thomas (Röhler) se nikdy nedá porazit jenom tak. Navíc když tady vyhrál poslední dva roky, tři roky zpátky byl druhý. Takže bojoval jsem a porazil jsem jednoho z nejlepších oštěpařů na světě," pochvaloval si.

Vzájemně se podporovali. "Dneska jsme se jenom hecovali k lepším výkonům. Do posledních pokusů jsme se hecovali, abychom atakovali devadesát. Nevyšlo to, ale je spousta dalších závodů," řekl Vadlejch.

Myslí si, že technicky házel lépe než při vítězství na Odložilově memoriálu. "Ale zase tam trošku něco chybělo," poznamenal. Trenér Jan Železný, který je ředitelem Zlaté tretry, ho pochválil. "Říkal, že chtěli otočit strany, že by se házelo po větru, ale už to bylo tak brzo před závodem, že už to nestihli," doplnil Vadlejch.

Trochu ho zaskočily prořídlé tribuny patnáctitisícového Městského stadionu. "Ale i tak je tady kotel, jak kdyby bylo plno, a to je hlavní," dodal dvojnásobný vítěz Diamantové ligy.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud