13. června 2018 • 21:10

Vadlejch si vážil Röhlerova skalpu, při závodě se hecovali

Autor:
Poprvé v aktuální sezoně dokázal český oštěpař Jakub Vadlejch porazit olympijského šampiona Thomase Röhlera. Skalpu německého rivala si vážil. V průběhu soutěže na mítinku Zlatá tretra v Ostravě se hecovali, aby se posunuli k devadesátimetrové hranici. Ta ale tentokrát odolala.


Vadlejchův vítězný pokus měřil 88,36 metru. Český oštěpař ale ví, že devadesátka je v jeho možnostech. "Třeba dneska je zima, lehce pršelo, byl lehkej proťák (protivítr). To jsou všechno podmínky proti oštěpu. A i tak jsem hodil 88. Oni už se mi tam smějou, že prostě v takových podmínkách hodím 88. Musím si to nějak srovnat v hlavě, tu techniku, a uvidíme," řekl Vadlejch.

Z vítězství byl ale nadšený. "Thomas (Röhler) se nikdy nedá porazit jenom tak. Navíc když tady vyhrál poslední dva roky, tři roky zpátky byl druhý. Takže bojoval jsem a porazil jsem jednoho z nejlepších oštěpařů na světě," pochvaloval si.

Vzájemně se podporovali. "Dneska jsme se jenom hecovali k lepším výkonům. Do posledních pokusů jsme se hecovali, abychom atakovali devadesát. Nevyšlo to, ale je spousta dalších závodů," řekl Vadlejch.

Myslí si, že technicky házel lépe než při vítězství na Odložilově memoriálu. "Ale zase tam trošku něco chybělo," poznamenal. Trenér Jan Železný, který je ředitelem Zlaté tretry, ho pochválil. "Říkal, že chtěli otočit strany, že by se házelo po větru, ale už to bylo tak brzo před závodem, že už to nestihli," doplnil Vadlejch.

Trochu ho zaskočily prořídlé tribuny patnáctitisícového Městského stadionu. "Ale i tak je tady kotel, jak kdyby bylo plno, a to je hlavní," dodal dvojnásobný vítěz Diamantové ligy.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze