14. června 2018 • 12:56

Se mnou bychom s Němci před čtyřmi lety hráli jinak, míní Neymar

Autor:
Hvězdný útočník Neymar je přesvědčen, že pokud by před čtyřmi lety nebyl při semifinále domácího mistrovství světa zraněný, fotbalisté Brazílie by s Německem neutrpěli debakl 1:7. Potupná porážka ho stále straší a na nadcházejícím šampionátu v Rusku by ji proto chtěl obhájcům trofeje vrátit.


Neymar kvůli zlomenině obratle před čtyřmi lety v Brazílii nedohrál čtvrtfinále a pak jen se zraněním sledoval, jak "Kanárci" prohráli 1:7 v semifinále s Německem a 0:3 v souboji o třetí místo s Nizozemskem.

"Jednoznačně bych si přál odehrát ten zápas znovu, se mnou na hřišti. Myslím, že výsledek by byl jiný, jsem si docela jistý," prohlásil Neymar před startem turnaje v Rusku.

"Ten zápas mě stále straší, nyní ale máme konečně možnost vymazat minulé mistrovství světa z hlavy. Možná potkáme Německo znovu a doufejme, že jim to oplatíme," přál si nejdražší fotbalista historie.

Útočník Paris St. Germain se před turnajem v Rusku stihl uzdravit z vážného zranění nohy a zasáhl do přípravných zápasů s Chorvatskem a v Rakousku. Oba odehrál ve velkém stylu a vstřelil v nich gól. I proto je společně s Argentincem Lionelem Messim největším favoritem na nejlepšího kanonýra šampionátu.

"Cítím se skvěle, stejně jako moji spoluhráči. V celém týmu panuje obrovská pohoda a jsme natěšení na to, abychom dokázali velké věci. Zajímá nás jedině zlato," doplnil Neymar, jehož tým vstoupí do MS nedělním zápasem se Švýcarskem.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze