14. června 2018 • 18:27

Ibrahimovic: Beze mě se od Švédska na MS moc nečeká

Autor:
Podle útočníka Zlatana Ibrahimovice se od fotbalistů Švédska na mistrovství světa příliš mnoho nečeká. Bývalý kapitán a historicky nejlepší střelec Seveřanů se domnívá, že svou absencí na turnaji v Rusku sejmul z týmu tlak a vysoká očekávání.


"Švédská reprezentace je pod menším tlakem, když už za ni nehraju. Se mnou v týmu se očekávalo, že vyhrajeme všechno," řekl Ibrahimovic v Moskvě novinářům na reklamní akci. "Prostě si užijte mistrovství světa. Žádný tlak, protože já už tam nejsem," vzkázal bývalým spoluhráčům šestatřicetiletý kanonýr Los Angeles Galaxy.

Mužstvo Janneho Anderssona, které v baráži MS senzačně vyřadilo Itálii, však nepodceňuje. "Švédové cestou na šampionát porazili několik velkých soupeřů. Nikdy nevíte, co se stane. Na turnajích vždycky rozhoduje, kdo je nejlepší v daný okamžik," upozornil Ibrahimovic.

Švédsko vstoupí do šampionátu v pondělí 18. června zápasem proti Jižní Koreji, ve skupině F poté ještě narazí na Německo a Mexiko. Podle Ibrahimovice, jenž ukončil reprezentační kariéru po Euru 2016, mají Němci velkou šanci obhájit zlato.

"Vždycky čekáte, že německá mašina bude dobrá, a ona vždycky dobrá je. Vždycky říkám, že výborný tým nemá jenom 11 fantastických hráčů, ale 22. Němci nedisponují hvězdami, u nich je hvězdou tým, a proto jsou tak silní," uvedl hráč se 116 starty a 62 reprezentačními góly.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze