Ibrahimovic: Beze mě se od Švédska na MS moc nečeká | iSport.cz
14. června 2018 • 18:27

Ibrahimovic: Beze mě se od Švédska na MS moc nečeká

Autor:
Podle útočníka Zlatana Ibrahimovice se od fotbalistů Švédska na mistrovství světa příliš mnoho nečeká. Bývalý kapitán a historicky nejlepší střelec Seveřanů se domnívá, že svou absencí na turnaji v Rusku sejmul z týmu tlak a vysoká očekávání.


"Švédská reprezentace je pod menším tlakem, když už za ni nehraju. Se mnou v týmu se očekávalo, že vyhrajeme všechno," řekl Ibrahimovic v Moskvě novinářům na reklamní akci. "Prostě si užijte mistrovství světa. Žádný tlak, protože já už tam nejsem," vzkázal bývalým spoluhráčům šestatřicetiletý kanonýr Los Angeles Galaxy.

Mužstvo Janneho Anderssona, které v baráži MS senzačně vyřadilo Itálii, však nepodceňuje. "Švédové cestou na šampionát porazili několik velkých soupeřů. Nikdy nevíte, co se stane. Na turnajích vždycky rozhoduje, kdo je nejlepší v daný okamžik," upozornil Ibrahimovic.

Švédsko vstoupí do šampionátu v pondělí 18. června zápasem proti Jižní Koreji, ve skupině F poté ještě narazí na Německo a Mexiko. Podle Ibrahimovice, jenž ukončil reprezentační kariéru po Euru 2016, mají Němci velkou šanci obhájit zlato.

"Vždycky čekáte, že německá mašina bude dobrá, a ona vždycky dobrá je. Vždycky říkám, že výborný tým nemá jenom 11 fantastických hráčů, ale 22. Němci nedisponují hvězdami, u nich je hvězdou tým, a proto jsou tak silní," uvedl hráč se 116 starty a 62 reprezentačními góly.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 3. kola Fortuna ligy »

4. kolo Fortuna ligy:
Ml. Boleslav - Slavia
(pá 18:30), Příbram - Dukla (so 17:00), Opava - Liberec (so 17:00), Jablonec - Karviná (So 17:00), Plzeň - Zlín (so 19:00), Slovácko - Olomouc (ne 15:00), Teplice - Sparta (ne 18:00), Bohemians - Baník (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze