14. června 2018 • 19:02

Blatter navštíví příští týden fotbalové mistrovství světa

Autor:
Bývalý předseda mezinárodní federace FIFA Sepp Blatter přijede příští týden do dějiště fotbalového mistrovství světa, kam ho pozval ruský prezident Vladimir Putin. Švýcarský funkcionář, jenž má kvůli korupci šestiletý zákaz působení ve fotbale, přicestuje do Moskvy 19. června a podle mluvčího Thomase Renggliho se v Rusku zdrží dva až tři dny.


Dvaaosmdesátiletý Blatter už dříve oznámil, že na finálový turnaj pojede. Současné vedení světového fotbalu v tom nevidělo žádný problém. Zatím není jasné, na které zápasy se Blatter půjde podívat.

Blatter vedl FIFA sedmnáct let, v nejvyšší funkci byl i v době, kdy Rusko vyhrálo volbu pořadatele MS. V roce 2015 dostal od etické komise FIFA trest za ilegální platbu dvou milionů švýcarských franků Michelu Platinimu za údajnou poradenskou činnost. Potrestán byl i bývalý šéf UEFA Platini.

Témata:  Blatter, FOTO, svět, Sport, fotbal
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze