20. června 2018 • 22:51

Hlasy po utkání mistrovství světa ve fotbale Írán - Španělsko

Autor:
Hlasy po utkání skupiny B mistrovství světa ve fotbale v Rusku Írán - Španělsko (0:1):


Carlos Queiroz (trenér Íránu): "Předvedli jsme bojovný výkon proti jednomu z hlavních kandidátů na titul. Ukázali jsme, že jsme schopni se s takovými celky měřit. Zasloužili jsme si lepší výsledek, i když není pochyb o tom, že Španělé jsou skvělí fotbalisté, a já jim gratuluji. Jsem na své hráče pyšný a oni by měli být pyšní sami na sebe. Přijeli jsme sem jako outsider, od kterého nikdo nic nečekal, a teď za sebou máme dva velmi dobré zápasy a pořád máme šanci hrát o postup. Když se na to podíváme tenisovou terminologií, tak jsme nevyužili náš první mečbol na postup, ale pořád máme druhý proti Portugalsku. A přestože dnes odcházíme jako poražení, tak jsme i vítězi, protože dnes jsme se toho hodně naučili."

Fernando Hierro (trenér Španělska): "Bylo velmi těžké dostat se do dobrého rytmu, protože oni hodně zahustili prostor a často se hra přerušila. Ale nelhali jsme na předzápasové tiskové konferenci, když jsme říkali, že Írán je velmi těžký soupeř. Věděli jsme, co nás čeká. A hráči to zvládli jako jeden tým. A jsme velmi šťastní za tři body. Je neuvěřitelné, co Carlos (Queiroz) provedl s Íránem. Jako trenér odvedl skvělou práci."

Diego Costa (útočník Španělska): "Měl jsme trochu štěstí u své branky, ale jsem spokojený. Ukázali jsme potřebnou trpělivost a klid."

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze