21. června 2018 • 16:06

Na Strahově se poprvé sešla nová sportovní rada FAČR

Autor:
Na pražském Strahově se dnes poprvé sešla nově vzniklá sportovní rada Fotbalové asociace ČR. Schůzky v sídle FAČR se zúčastnili vedle předsedy asociace Martina Malíka trenér reprezentačního A-týmu Karel Jarolím, kouč jednadvacítky Vítězslav Lavička, trenér vicemistrů Evropy z roku 1996 Dušan Uhrin starší a bývalý reprezentant Karel Poborský.


Z prvního zasedání se omluvil zbylý člen rady technický ředitel asociace Michal Prokeš. V radě by mohl v budoucnu zasednout i bývalý reprezentační kapitán Tomáš Rosický, který v zimě ukončil kariéru a nabídku od FAČR zvažuje.

Na prvním zasedání řešila rada nastavení cílů pro jednotlivé reprezentační výběry či revizi koncepce rozvoje fotbalu v České republice. "Složení naší sportovní rady je správné, z prvního setkání mám velmi dobrý dojem," uvedl na internetových stránkách FAČR Malík.

"Opíráme se o pohled lidí, kteří se účastní přímo fotbalového dění, jako například Karel Poborský u akademií, a zároveň i pohled zvenčí pana Uhrina staršího. Dnes například komentoval celou řadu věcí tak, jak je vnímá ze svých celoživotních a neocenitelných zkušeností. Debata byla velmi konstruktivní a těším se na další konkrétní výsledky našich setkání," dodal Malík.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze