Hlasy po utkání MS ve fotbale Argentina - Chorvatsko | iSport.cz
21. června 2018 • 23:01

Hlasy po utkání MS ve fotbale Argentina - Chorvatsko

Autor:
Hlasy po utkání skupiny D mistrovství světa ve fotbale Argentina - Chorvatsko (0:3):


Jorge Sampaoli (trenér Argentiny): "Odpovědnost za porážku nesu já, protože připravuji taktiku. Kdybych přišel s jiným plánem, třeba by to dopadlo jinak. Vždycky chci, aby hráči nastupovali na pozicích, kde hrají nejlépe. V případě tvůrce hry se nám to nepovedlo a to se podepsalo i na výkonu Lea Messiho. Navíc tým s ním nespolupracuje tak, jak jsme očekávali. Jako trenéři to musíme napravit a zabojovat v posledním zápase o postup. Už dlouho jsem takovou prohru nezažil a bolí to o to víc, když máte na sobě reprezentační dres. Bolí to hodně, ale o ostudě bych nemluvil. Chtěli jsme dostat Chorvaty pod tlak a hrát na jejich půlce. Ale první gól nás zlomil a už jsme nenašli odpověď na zbývající průběh zápasu."

Zlatko Dalič (trenér Chorvatska): "Prvních třicet minut jsme se bránili a byli jsme trpěliví a v kompaktním bloku. Byl to záměr a po přestávce jsme začali víc presovat, protože jsme věděli, že tím můžeme přinutit Argentinu k chybám. V první půli jsme měli tři jasné šance, hlavně ta Mandžukičova byla těžší zahodit než proměnit. Caballera jsme k chybě přinutili, nebylo to jen štěstí, zasloužili jsme si to. Nakonec jsme Argentinu s nejlepším hráčem světa porazili, ale nesmíme podlehnout euforii, musíme zůstat pokorní a pracovat jako tým. Chci, aby můj dvaadvacátý hráč byl stejně hladový jako ten první. Postoupili jsme už po dvou zápasech, což jsem nečekal. Ale věřil jsem, že postoupíme."

Luka Modrič (kapitán Chorvatska): "Výsledek vypadá jasně, ale tak snadné to nebylo. První gól jsme dali po chybě brankáře a tím se Argentina sama střelila do nohy. Hráli jsme v kompaktním bloku a když jsme neměli míč, tak jsem zavírali prostory, kam by mohli přihrávat. Také jsme nepouštěli Messiho k míči a tím jsme je připravili o jejich největší zbraň. Když se po prvním gólu otevřela hra, přidali jsme další dva krásné góly. Hráli jsme skvěle, zaslouženě jsme vyhráli, ale buďme skromní a zůstaňme nohama na zemi."

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud