22. června 2018 • 20:27

Hlasy po utkání MS ve fotbale Nigérie - Island

Hlasy po utkání skupiny D mistrovství světa ve fotbale Nigérie - Island (2:0):

Gernot Rohr (trenér Nigérie): "Před zápasem jsme změnili rozestavení na 3-5-2, Victor Moses hrál na stejném postu jako v Chelsea. Kapitán Mikel se vrátil na svou pozici, kterou hraje v Číně. Stoper Kenneth Omeruo je silný ve vzduchu, což jsme proti Islandu potřebovali, protože rádi centrují a mají silné standardní situace. Island byl v první půli lepší, ale neskóroval. Pro nás byly klíčové protiútoky. Naši hráči byli o něco rychlejší než islandští, ve středu pole jsme dokázali hrát na jeden či dva doteky. V poločase jsme vystřídali Briana Idowua, který měl žlutou kartu. Chtěl jsem, aby levá strana hrála ofenzivněji, proto jsme na hřiště poslali Tyronnea Ebuehiho. Hráči po přestávce pochopili, že musí být dynamičtější a agresivnější. V druhém poločase jsme měli více prostoru, pomohla nám i například rychlost Ahmeda Musy. Chci soupeři poděkovat za férový souboj i za přístup, který měli po zápase. Proti Argentině jsme (v listopadu) hráli přípravné utkání v Krasnodaru, vyhráli jsme 4:2, ale jim chyběl Messi. Přestože můj mladý tým občas dělá chyby, jako třeba před penaltou, cením si na něm skromnosti, soudržnosti, bojovného ducha."

Heimir Hallgrímsson (trenér Islandu): "Vysoká teplota mohla mít vliv, ale co je nejdůležitější: Nigérie hrála skvěle. Zápas s Argentinou byl těžký, ale myslím, že hráči byli připraveni. První poločas byl v pořádku, hráli jsme to, co jsme chtěli. Jejich gól na začátku druhého dějství změnil obraz hry, museli jsme se tlačit víc dopředu, více riskovat. Oni jsou ale dobří v rychlém přechodu do útoku. Byli jsme trochu bezzubí, ale nezvolili jsme špatnou strategii. Občas jsme byli nebezpeční, oni jsou ale velmi dobří ve vzduchu a standardní situace se jim dařily. Nemůžete vždycky skórovat ze standardky. Nigérie nás nepřekvapila formací, v tisku se objevilo, že budou hrát na tři obránce. Nečekali jsme, že mistrovstvím projdeme bez porážky, je to ale vždy těžké přijmout. Potřebujeme porazit Chorvatsko, což se možná jednodušeji říká, než dělá, ale stále máme šanci. Musím pochválit své svěřence, dali ze sebe všechno, tlačili se dopředu, snažili se, ale nebyl to náš den."

Ahmed Musa (útočník Nigérie, střelec obou branek a hráč zápasu): "Jsem asi dobrý v překonávání rekordů. Musím poděkovat spoluhráčům a kouči. Kdyby mi nevěřil, nebyl bych na hřišti. Jsme rádi za vítězství, ale nesmíme na to myslet, musíme se soustředit na poslední zápas skupiny. Chci poděkovat i klubu CSKA Moskva. Teď se vracím do Leicesteru, ale v příštích týdnech se rozhodne, jestli tam zůstanu. Je možné, že se vrátím, CSKA mi pomohl v comebacku. Kdybych tam nehrál, neměl bych šanci se účastnit mistrovství světa. Vždy, když hraji ve Volgogradu, skóruji, dal jsem tu gól i za CSKA. Když jsme na minulém mistrovství světa hráli proti Argentině, vstřelil jsem dvě branky. Třeba se mi to v příštím utkání povede taky."

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)