24. června 2018 • 14:53

Polsko musí za transparenty fanoušků na MS zaplatit pokutu

Autor:
Disciplinární komise FIFA potrestala polskou fotbalovou asociaci pokutou 10 tisíc švýcarských franků (asi 234 tisíc korun) za urážlivé transparenty, které polští fanoušci měli v hledišti při utkání mistrovství světa se Senegalem.


"Polská asociace dostala pokutu a varování, aby se vyvarovala vyvěšování urážlivých a politických transparentů od polských fanoušků," uvedla FIFA v prohlášení.

V tomto týdnu už FIFA stejnou pokutou za chování fanoušků potrestala i Mexiko a Srbsko. Mexičané se podle verdiktu disciplinární komise provinili urážlivým skandováním v duelu s Německem, Srbové při zápase s Kostarikou vyvěsili v hledišti hanlivé a politické transparenty.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze