24. června 2018 • 19:28

Unavené a šťastné Sluková s Hermannovou oslaví triumf na večeři

Autor:
Svou cestu ostravským turnajem Světového okruhu dokončily české beachvolejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová triumfem ve finále. Pod vysokými pecemi v Dolní oblasti Vítkovic nakonec slavily celkové prvenství, když ve finále přetlačily kanadský pár.


Přeháňkami ani zimou si úspěch zkazit nenechaly a hned po utkání plánovaly oslavu. "Oslavíme to s naším týmem, s fanoušky, bude večeře. Ale myslím, že to nebude nic velikého, protože jsme strašně unavené," usmívala se Sluková, které však do řeči skočila spoluhráčka. "Počkej, slíbily jsme přece tu Stodolní... Ale v neděli to tam moc nežije, tak nevím, jestli bychom to tam nějak oživila," podotkla Hermannová.

Pro ni jako ostravskou rodačku mělo vítězství v rodném městě ještě přidanou hodnotu a speciální význam. "Jelikož jsem tady viděla opravdu hodně známých tváří, jak všichni chodí, zdraví a smějí se, rychle jsem se vrátila do volejbalových let. Je pravda, že po sedmi letech, co už tady nebydlím, jsem se ve volejbalovém prostředí tady moc nenacházela, takže se mi teď sešlo na hřišti takových známých tváří, co jsem za celý život díky volejbalu poznala," řekla Hermannová.

Sluková si triumf na Světovém okruhu na českém písku zopakovala po několika letech. Do doby, kdy nastupovala společně s Kristýnou Kolocovou, už se ale moc nechtěla vracet.

"Myslím, že už je to strašných let a všichni jsme se posunuli dál. Jsem strašně ráda, že se nám to s Bárou povedlo, o to více, že se to povedlo v Bářině rodišti. Jsem na ni moc pyšná, protože já jsem ten tlak zažila na domácí půdě, já jsem z Prahy. Není vůbec lehké to ustát a Bára to zvládla na jedničku. Nemám důvod srovnávat, žiju v momentální radosti, že se nám to s Bárou povedlo," řekla Sluková.

Finálový duel ale nerozjely dobře a musely ho otáčet po prohraném prvním setu. Jako by na nich ležela deka z předešlých tří proher s Kanaďankami. "Je pravda, že jsme tam byly trošičku, když přišly ty chyby, ne asi úplně otrávené, ale asi trochu přešlé, že to zase nejde a zase jsme nenašly ten recept na ně," připustila Sluková.

"Ale možná jsme potřebovaly dostat zase ten první set takhle po tlamě, abychom se probudily a začaly hrát odvážněji. Tohle je světový tým, už mají medali, v Itapemě skončily bronzové a myslím, že jejich nejhorší výsledek je páté, maximálně deváté místo, takže opravdu s nimi se nesmí hrát opatrně a rozvážně. A to jsme myslím od toho druhého setu začaly a vyplatilo se nám to," zhodnotila Sluková závěrečný zápas.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 15. kola Fortuna ligy »

16. kolo Fortuna ligy:

Liberec - Plzeň (pá 23.11., 18:00), Dukla - Teplice (pá 23.11., 18:00), Karviná - Slavia (so 24.11., 14:00), Baník Ostrava - Slovácko (so 24.11., 17:00), Zlín - Opava (so 24.11., 17:00), Bohemians - Příbram (so 24.11., 17:00), Olomouc - Ml. Boleslav (ne 25.11., 15:00), Sparta - Jablonec (ne 25.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze