Šampion Kipruto chce na světový rekord zaútočit v Monaku | iSport.cz
25. června 2018 • 11:16

Šampion Kipruto chce na světový rekord zaútočit v Monaku

Autor:
Olympijský vítěz a mistr světa Conseslus Kipruto plánuje zaútočit na světový rekord na 3000 metrů překážek na mítinku Diamantové ligy v Monaku, který se uskuteční 20. července. Tam by rád překonal čtrnáct let starý výkon keňského rodáka v katarských barvách Saida Saífa Šahína, který od září 2014 drží světový rekord časem 7:53,63.


Třiadvacetiletý Kipruto, který letošní tabulky vede časem 8:08,40, se cítí být v životní formě a na rekord si věří "Tenhle rok je pro mě hodně dobrý. Je snem každého atleta zůstat zdravý a bůh mi je nakloněn," řekl při keňském šampionátu Kipruto, kterého loni trápily problémy s kotníkem.

Přesto vyhrál mistrovství světa v Londýně a letos na tento úspěch navázal dubnovým triumfem na Hrách Commonwealthu. K překonání světového rekordu by si potřeboval výrazně vylepšit osobní rekord, který má zatím 8:00,12. "Mám ještě čtyři týdny, abych se připravil na pokus o překonání světového rekordu v Monaku. Bylo by skvělé vrátit steeplerský rekord zpátky do Keni," uvedl.

Na národním šampionátu získal titul a vybojoval si nominaci na srpnové mistrovství Afriky. Na kontinentálním šampionátu bude závodit poprvé. "Africký titul je jediný, který mi ve sbírce chybí," poznamenal. Úspěch na africkém mistrovství v Nigérii je pro něj důležitý také proto, že vítězové budou součástí týmu Afriky na zářijovém atletickém Kontinentálním poháru v Ostravě.

Témata:  Keňa, Sport, atletika, Kipruto
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud