25. června 2018 • 11:16

Šampion Kipruto chce na světový rekord zaútočit v Monaku

Autor:
Olympijský vítěz a mistr světa Conseslus Kipruto plánuje zaútočit na světový rekord na 3000 metrů překážek na mítinku Diamantové ligy v Monaku, který se uskuteční 20. července. Tam by rád překonal čtrnáct let starý výkon keňského rodáka v katarských barvách Saida Saífa Šahína, který od září 2014 drží světový rekord časem 7:53,63.


Třiadvacetiletý Kipruto, který letošní tabulky vede časem 8:08,40, se cítí být v životní formě a na rekord si věří "Tenhle rok je pro mě hodně dobrý. Je snem každého atleta zůstat zdravý a bůh mi je nakloněn," řekl při keňském šampionátu Kipruto, kterého loni trápily problémy s kotníkem.

Přesto vyhrál mistrovství světa v Londýně a letos na tento úspěch navázal dubnovým triumfem na Hrách Commonwealthu. K překonání světového rekordu by si potřeboval výrazně vylepšit osobní rekord, který má zatím 8:00,12. "Mám ještě čtyři týdny, abych se připravil na pokus o překonání světového rekordu v Monaku. Bylo by skvělé vrátit steeplerský rekord zpátky do Keni," uvedl.

Na národním šampionátu získal titul a vybojoval si nominaci na srpnové mistrovství Afriky. Na kontinentálním šampionátu bude závodit poprvé. "Africký titul je jediný, který mi ve sbírce chybí," poznamenal. Úspěch na africkém mistrovství v Nigérii je pro něj důležitý také proto, že vítězové budou součástí týmu Afriky na zářijovém atletickém Kontinentálním poháru v Ostravě.

Témata:  Keňa, Sport, atletika, Kipruto
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze