Domračevová končí kariéru. Tři měsíce po manželovi Björndalenovi

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Čtyřnásobná olympijská vítězka v biatlonu Darja Domračevová ukončila kariéru. Jednatřicetiletá běloruská reprezentantka tak po třech měsících následovala manžela Oleho Einara Björndalena, s nímž vychovává dceru. Své rozhodnutí oznámila na tiskové konferenci v Minsku.

Domračevová je se čtyřmi zlatými medailemi nejúspěšnější biatlonistkou olympijské historie. Ve sbírce má navíc ze soutěží pod pěti kruhy stříbro a bronz, na mistrovství světa získala sedm cenných kovů včetně dvou titulů. Ve Světovém poháru vyhrála 31 závodů, v roce 2015 vybojovala křišťálový glóbus za celkové prvenství.

S biatlonovým světem se tak v krátké době rozloučila další velká hvězda. Nejúspěšnější závodník biatlonové historie Björndalen skončil na začátku dubna, krátce po něm ukončil kariéru i jeho norský reprezentační kolega Emil Hegle Svendsen. Na začátku června se rozloučila i další Běloruska Naděžda Skardinová.