25. června 2018 • 18:50

Krupička doběhl druhý v MS v horském maratonu

0
Dvě medaile získali čeští běžci na mistrovství světa v horském maratonu v Krkonoších. Robert Krupička skončil v polském Karpaczi druhý a družstvo českých mužů dokonce zvítězilo.

Krupička nestačil jen na Itala Alessandra Rambaldiniho, za kterým po 36 kilometrech zaostal o minutu a 37 sekund. Čtvrtý doběhl v závodě s celkovým převýšením 2110 metrů, během kterého vrchaři dvakrát přebíhali Sněžku, Jiří Čípa. Mezi ženami byla nejlepší českou závodnicí na devátém místě Zuzana Krchová.

"Je to velký úspěch. Podmínky přitom nebyly nejjednodušší, bylo chladno a foukal vítr, včera dokonce na Sněžce padal sníh," komentoval vystoupení českých běžců reprezentační trenér vrchařů Jindřich Linhart pro server behej.com.