12. července 2018 • 10:34

Ve finále SP se představí sedm českých posádek, nechybí Synek

Autor:
Sedm českých posádek včetně hvězdného skifaře Ondřeje Synka se představí v nadcházejícím třetím závodě Světového poháru ve veslování v Lucernu. Pětinásobný mistr světa předešlý pohárový díl vynechal, na jezeře Rotsee však tradičně chybět nebude. Pro Synka by akce měla být generálkou na zářijový světový šampionát v Plovdivu.


Na startu budou také Jakub Podrazil a Lukáš Helešic na dvojce bez kormidelníka, kteří v červnu v Ottensheimu poprvé v kariéře vyhráli závod SP a v Lucernu budou hájit vedení v hodnocení disciplíny.

Vylepšit si dojem ze sezony se budou snažit Jitka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou na dvojskifu. Společný úvod musely vynechat kvůli zdravotním problémům Antošové a v Ottensheimu "jen" vyhrály finále B. V Lucernu se úřadující evropské šampionky chtějí vrátit do finále A.

Druhý start po loňském narození dcery čeká olympijskou vítězku z Londýna na skifu Miroslavu Topinkovou, která opět usedne do párové čtyřky. Tentokrát by však podle přihlášek neměla figurovat jako veslovodka posádky.

Nominace ČR:

Muži: Ondřej Synek (skif); Jakub Podrazil, Lukáš Helešic (dvojka bez kormidelníka); Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek (dvojskif lehkých vah); Matyáš Klang, Jan Pilc, Petr Melichar, Jan Potůček (čtyřka bez kormidelníka); Jan Cincibuch, Jan Vetešník, Milan Viktora, Jiří Kopáč (párová čtyřka lehkých vah).

Ženy: Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová (dvojskif); Markéta Nedělová, Helena Hlasová, Miroslava Topinková, Lucie Heranová (párová čtyřka).

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze