Ve finále SP se představí sedm českých posádek, nechybí Synek | iSport.cz
12. července 2018 • 10:34

Ve finále SP se představí sedm českých posádek, nechybí Synek

Autor:
Sedm českých posádek včetně hvězdného skifaře Ondřeje Synka se představí v nadcházejícím třetím závodě Světového poháru ve veslování v Lucernu. Pětinásobný mistr světa předešlý pohárový díl vynechal, na jezeře Rotsee však tradičně chybět nebude. Pro Synka by akce měla být generálkou na zářijový světový šampionát v Plovdivu.


Na startu budou také Jakub Podrazil a Lukáš Helešic na dvojce bez kormidelníka, kteří v červnu v Ottensheimu poprvé v kariéře vyhráli závod SP a v Lucernu budou hájit vedení v hodnocení disciplíny.

Vylepšit si dojem ze sezony se budou snažit Jitka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou na dvojskifu. Společný úvod musely vynechat kvůli zdravotním problémům Antošové a v Ottensheimu "jen" vyhrály finále B. V Lucernu se úřadující evropské šampionky chtějí vrátit do finále A.

Druhý start po loňském narození dcery čeká olympijskou vítězku z Londýna na skifu Miroslavu Topinkovou, která opět usedne do párové čtyřky. Tentokrát by však podle přihlášek neměla figurovat jako veslovodka posádky.

Nominace ČR:

Muži: Ondřej Synek (skif); Jakub Podrazil, Lukáš Helešic (dvojka bez kormidelníka); Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek (dvojskif lehkých vah); Matyáš Klang, Jan Pilc, Petr Melichar, Jan Potůček (čtyřka bez kormidelníka); Jan Cincibuch, Jan Vetešník, Milan Viktora, Jiří Kopáč (párová čtyřka lehkých vah).

Ženy: Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová (dvojskif); Markéta Nedělová, Helena Hlasová, Miroslava Topinková, Lucie Heranová (párová čtyřka).

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud