12. července 2018 • 12:59

Ostrava Steelers věří, že dokážou zaskočit favorizované Pražany

Autor:
Hráči týmu amerického fotbalu Ostrava Steelers touží v sobotním Czech Bowlu využít domácího prostředí a zaskočit favorizované obhájce Prague Black Panthers. Do Ostravy se finále vrací po 21 letech a právě v roce 1997 dobyli Steelers svůj dosud jediný titul. Byl to zároveň jediný z předchozích 24 ročníků domácí soutěže, kdy nevyhrál tým z metropole.


"Zatímco my můžeme, oni musí," prohlásil na dnešní tiskové konferenci v Praze manažer a linebacker ostravského týmu Adam Synáček. "Musíme hrát jako jeden tým, aby to bylo jako puzzle, v němž do sebe všechno zapadá a v němž je každý dílek důležitý," zdůraznil Synáček.

Věří, že právě domácí prostředí může sehrát klíčovou roli. "Máme ty nejlepší fanoušky v České republice, kteří nás budou hnát, abychom byli Panterům vyrovnaným soupeřem. Když podáme svůj nejlepší výkon, tak věřím, že je můžeme i porazit," uvedl Synáček.

"Chceme předvést to nejlepší, co umíme. A oslovit tím výkonem i ty z řad fanoušků, kteří třeba americký fotbal nikdy neviděli, aby u něj do budoucna zůstali," přál si Synáček. "Jen z toho mladí kluci nesmí být přehnaně nervózní, protože je jasné, že cítíme ta velká očekávání. Je na těch starších, aby je uklidnili, že nejde o nic extra výjimečného."

Dvě střetnutí finálových soupeřů v průběhu sezony byla velmi odlišná. Poprvé prohráli Ostravané - stejně jako loni ve finále (0:28) - v Praze velmi jasným rozdílem 3:42, v domácí odvetě na konci května už byl ale výsledek přes porážku mnohem důstojnější (16:20).

"První zápas jsme jasně prohráli, protože jsme byli v přestavbě týmu, ve druhém už jsme měli implementované ty změny a teď už to snad otočíme na naši stranu a vyhrajeme," věří Synáček.

Připomněl tak zemětřesení po prvních třech zápasech sezony, kdy přišel nový americký quarterback Steven Wilken, který nahradil Fina Henryho Väänänena. Vedení klubu ke změnám sáhlo i přesto, že tehdy mělo na kontě dvě výhry a jednu porážku.

"Tehdy před utkáním proti Brno Sígrs jsme si řekli, že je musíme přejet, jinak s tím musíme něco udělat a sáhnout k důrazným změnám. A to se nestalo, i když jsme tehdy vyhráli," připomněl Synáček.

Přes výhru 28:20 Ostravané vše od základů překopali. "Vyměnili jsme zahraniční hráče, útok, našli quarterbacka, který je ohromně soutěživý. Hodně pozvedl naši hru, bylo tam víc pasování, začalo to jít. Byl to obrovský risk, ale my jsme do něj museli jít. A vyplatilo se nám to - éra před a po Stevenovi se vůbec nedá srovnat," pochvaloval si Synáček.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze