12. července 2018 • 13:46

Organizátoři OH 2020 v Tokiu musí bojovat s vedrem

Autor:
Organizátoři olympijských her v Tokiu 2020 budou muset využít všechny dostupné možnosti, jak bojovat s očekávaným vedrem. O vysokých červencových teplotách panujících v japonské metropoli se nyní na vlastní kůži přesvědčil šéf inspekčního týmu Mezinárodního olympijského výboru (MOV) John Coates.


Letní olympijské hry se budou za dva roky v Tokiu konat od 24. července do 9. srpna. Teploty v centru města v těchto týdnech přesahují 35 stupňů Celsia a tisíce lidí končí v nemocnicích se srdečními problémy. Podle expertů budou OH probíhat za podmínek, v nichž se obvykle sportovní aktivity nedoporučují.

"Jsme si vědomi toho, že se musíme připravit na extrémní teploty. Ale Japonsko není první zemí, která se s tím musí vyrovnat. Je to přirozený důsledek toho, že se hry konají v červenci a srpnu," uvedl Coates na tiskové konferenci během dvoudenní návštěvy Tokia.

Japonská vláda a představitelé metropole kvůli hrozícímu horku plánují položit chodníky, které vyzařují méně tepla, a vysázet podél silnic a cest vysoké stromy. "Musíme se postarat o diváky i sportovce. Například maratony a silniční chůze budou stejně jako na předchozích hrách začínat co nejdříve, aby účastníci unikli vedru," dodal Coates.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze