Hermannová se Slukovou se v Haagu vrátily do herní pohody | iSport.cz
19. července 2018 • 17:44

Hermannová se Slukovou se v Haagu vrátily do herní pohody

Plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková dnes nechaly v Haagu zapomenout na nevýrazné výkony ze základní skupiny v Rotterdamu a na mistrovství Evropy se dostaly do herní pohody. Nejprve v prvním kole zvládly nervydrásající koncovku druhého setu, v němž se odehrálo sedmdesát míčů, a pak v osmifinále odsoudily soupeřky k roli divaček.

Rusky Světlana Cholominová a Naděžda Makroguzovová jim srdnatě vzdorovaly. V maratonské koncovce byly oba týmy takřka neomylné v útoku, a pokud dostaly šanci, tak předváděly výborné zákroky v poli. Češky, jež měly v zádech vyhraný úvodní set, odvrátily devět setbolů a vyhrály 36:34. Sluková byla na svůj tým pyšná. "Rusky jsou výborný tým, hodně kousavej. Myslím si, že je umění udržet tu koncentraci, a to se nám podařilo. Jsem ráda, že to dopadlo a že jsme nemusely do třetího setu," řekla.

V koncovce stejně jako Hermannová neustále trefovala servisem jednadvacetiletou Makroguzovovou, která jim míče skládala. Po zápase uznaly, že to byla chyba. "Pořád jsme to hrály na vysokou Rusku místo toho, abychom to hrály na malou," kroutila hlavou Hermannová.

Naopak Rusky v závěru změnily taktiku a vyzkoušely na příjmu Hermannovou. Ta se sama divila, jak tlak ustála. "Protože já jsem byla dneska od začátku hodně nervózní v tom zápase. Šlo to vidět, ještě teď se třepu," svěřila se a natáhla třesoucí se ruku.

Při devátém setbolu Rusek předvedla klíčový příjem zápasu, kdy "prasátko" z podání soupeřek na poslední chvíli nataženou rukou zachránila před dopadem do písku a ještě ho výborně přihrála. "To jsem byla docela 'lucky', že jsem to vzala tou pěstičkou. To jsem vyhrála, že mám dlouhé ruce. Jinak by to tam spadlo jak do talíře," oddechla si. Vzápětí Češky uspěly při sedmém mečbolu, kdy Sluková na bloku vystřídala svou parťačku a zneškodnila útok soupeřek.

Večerní zápas s Finkami Riikou Lehtonenovou a Niinou Ahtiainenovou jim pak netrval ani třicet minut. Proměnily ho prakticky ve svou exhibici. Sluková řádila v poli i na síti, Hermannová ji výborně doplňovala. Už byly s herním stylem spokojené. "Ale na druhou stranu nemůžeme počítat, že budeme vždycky rozdávat takovéhle nálože. Já jsem strašně ráda, že jsme se dokázaly posbírat z toho předchozího dne. Myslím si, že tohle je takový hezký vzkaz, že jsme zpátky a že se s námi musí počítat," řekla Sluková.

Prospěla jim změna prostředí, do které ve středu vkládaly naděje. Teď je čekají Rusky Ukolovová a Birlovová, s nimiž oba vzájemné zápasy prohrály, mimo jiné na olympiádě v Riu. "Jedna z nich se vrací po operaci ramena. Ale určitě to nezapomněly. Byl to tým, který byl dlouhodobě ve světové špičce v tomhle složení. Myslím, že to bude otevřený boj," řekla Sluková.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)