Verstappen překonal v tréninku F1 v Německu traťový rekord | iSport.cz
20. července 2018 • 14:08

Verstappen překonal v tréninku F1 v Německu traťový rekord

Max Verstappen z Red Bullu překonal v druhém tréninku na Velkou cenu Německa formule 1 traťový rekord. Dvacetiletý nizozemský závodník objel okruh v Hockenheimu za minutu, 13 sekund a 85 tisícin, jeho průměrná rychlost překročila 225 km/h. Michael Schumacher ve ferrari byl před čtrnácti lety o 21 tisícin sekundy pomalejší.

První trénink vyhrál další jezdec Red Bullu Daniel Ricciardo. Australský pilot však kvůli trestu za nepovolenou výměnu několika součástek v motoru odstartuje do nedělního závodu z posledního místa.

V obou trénincích byl ve velkém horku těsně druhý úřadující mistr světa Lewis Hamilton z Mercedesu. Ricciardo ho dopoledne porazil o čtyři tisíciny sekundy, Verstappen odpoledne o 26 tisícin. Němec Sebastian Vettel, který vede pořadí šampionátu o osm bodů před Hamiltonem, dojel dvakrát čtvrtý.

Red Bull podle všeho rozhodl o výměně součástek v Ricciardově voze s výhledem na příští Velkou cenu Maďarska, kde bude mít vzhledem k techničtějšímu profilu trati větší naději na dobrý výsledek než nyní v Německu. Australský pilot po výměně tří součástí přijde na startu o dvacet pozic.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko 1:2
, Liberec - Bohemians 1905 1:1Zlín - Teplice 1:0, Ml. Boleslav - Opava 6:1, Slavia - Jablonec 0:2, Karviná - Plzeň 0:1, Sparta - Příbram 2:2, Olomouc - Baník Ostrava 1:4